Kristīne darbojas biedrībā "Radi vidi pats", un viņa ir viena no aktīvākajām pasākuma dalībniecēm, jo nu jau pārmaiņas dabā redzamas ne tikai plūdu un viesuļvētru ziņās no tālām valstīm, bet arī tepat, Latvijā.
"Diezgan biedējoši, diezgan bezspēcīga sajūta ir," par klimata pārmaiņu sekām sacīja biedrības "Radi vidi pats" pārstāve Kristīne.
"Mani priecē tas, ka mēs aizvien vairāk par to runājam ne tikai Latvijā, bet arī globālā mērogā," viņa piebilda.
Mājoklis, mobilitāte, patēriņš – tie ir spēles temati, par kuriem aktīvi diskutēja klātesošie, kam ir cieša saistība ar klimatu.
"Jo mazāk būs piesārņots gaiss, jo labāk. Es arī cenšos savus ģimenes locekļus iesaistīt, lai viņi ietu ar kājām vai brauktu ar riteni," stāstīja pasākuma dalībniece Ilze.
Šādas spēles Liepājā rīkos vēl, lai vairāk iesaistītu sabiedrību aktuālajā jautājumā par vidi. Un tad idejas, kas izskan šajos pasākumos, pašvaldība sola ņemt vērā, lai tuvotos mērķim – klimatneitrālai videi.
"Ja mēs būtiski samazinātu privātā autotransporta plūsmas pilsētā, jau tas rādītājs nokristos, tad daļa no šī mērķa būtu sasniegta. Mums jāstrādā gan ar centralizēto siltuma ražošanu, jāturpina nomainīt iekārtas uz videi draudzīgākām, jāstrādā gan transporta sektorā, gan kopējais elektroenerģijas patēriņš jāsamazina," norādīja Liepājas pašvaldības eksperts stratēģiskās plānošanas jautājumos Aksels Ruperts.
Pilsēta sākusi izstrādāt mobilitātes plānu, kur vienā sistēmā saliks gan ceļu rekonstrukcijas, gan sabiedriskā transporta attīstību, gan veloceliņu izveidi, atvēlot vairāk vietas gājējiem. Nākamgad Liepājā plānots iegādāties elektroautobusus.
"100% bezemisiju autobusi tur nebūs, bet daļa no šī kopējā transporta skaita būs elektriska, bet tā būs daļa," norādīja Aksels Ruperts.
Eiropas Savienības valstīm līdz 2050. gadam jāpanāk klimatneitralitāte, kas ietver gan emisiju, gan siltumnīcas efekta mazināšanu. Šis process skars enerģētikas, transporta, emisiju tirdzniecības, kā arī zemes un mežu apsaimniekošanas jomas.