Krustpunktā

Krustpunktā: Kā valsts risinās iedzīvotāju novecošanās radītos izaicinājumus?

Laikmeta krustpunktā

Mirdza Martinsone: Krievu darbu iestudēšanā varētu ieturēt pauzi, bet valoda ir jāzina

Krustpunktā izvaicājam Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāju Lieni Cipuli

Samazinās NMPD brigāžu skaitu naktīs; sola saglabāt pakalpojuma kvalitāti (precizēts)

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) atsevišķās Latvijas vietās samazinās dežurējošo brigāžu skaitu naktīs. Tāpat turpināsies pāreja no trīs uz divu cilvēku brigādēm, to intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina NMPD vadītāja Liene Cipule, solot, ka gaidāmās izmaiņas pakalpojuma kvalitāti nemazinās.

Precizējums

NMPD kopumā nemazinās brigāžu skaitu; mainīsies brigāžu skaits naktīs.

Pēc Cipules teiktā, dienestam valdības lēmums samazināt NMPD nākamā gada budžetu par 1,6 miljoniem eiro bija negaidīts. Taču vienlaikus NMPD saskatīja to kā iespēju veikt reformas dienestā.

"Mēs saredzējām iespējas rīkoties, jo vienlaikus ar to, kas notiek ap budžetu,

mēs redzam, ka ir ārkārtīgi augsts sabiedrības pieprasījums pret to, lai mēs, valsts pārvalde, kļūtu efektīvāka," pauda Cipule.

Viņa norādīja, ka NMPD uzdevums "jau labu laiku bijis transformēt dienestu uz efektīvāku darbu". Par pārmaiņu nepieciešamību runā fakts, ka Latvijā ir Eiropā lielākais neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu skaits uz iedzīvotājiem.

"Mums ir lielākais darbinieku skaits uz iedzīvotāju skaitu. Protams, tāpēc, ka brigādes ir vairāk un katrā brigādē ir vairāk darbinieku. To, ko Eiropa var izdarīt ar mazāku brigāžu skaitu un strādājot divatā, mēs strādājam trijatā un ar lielāku brigāžu skaitu. Mums ir jāmeklē efektivitāte, tas ir mūsu uzdevums attiecībā pret sabiedrību, pret pacientiem, pret to, kā mēs rīkojamies ar budžeta finansējumu."

Cipule sacīja, ka reformai dienestā gatavojas pēdējos divus mēnešus un vēl nebija gatavi izmaiņas veikt šoruden. 

"Ir vairāki virzieni, kuros mēs pašlaik strādājam. Tās ir darba organizācijas izmaiņas, kas skar brigāžu darba laiku. Neviena pašlaik izvietotā brigāžu lokalizācija netiks samazināta. Tās, kur tās ir pašlaik, tās arī turpmāk būs; tās tiks pielāgotas gan diennakts darba intensitātei, gan cilvēku skaitam konkrētajā brigādē," klāstīja NMPD vadītāja.

Tāpat tiek pārskatīts Operatīvās vadības centra darbs, lai pārietu uz 12 stundu darba dienu "pacientu drošības vārdā". Pašlaik šī darba diena ir 24 stundas. 

"No vienas puses, tas ir samazinājums, no otras puses, gribu absolūti mierināt sabiedrību, ka tam nebūs ietekmes uz to, kā mēs nodrošināsim neatliekamo palīdzību.

Varu to apgalvot tāpēc, ka vietās, kur mēs esam veikuši līdzīga veida pārmaiņas, nekas nav mainījies attiecībā uz operativitāti un reaģētspēju. Tieši otrādi, mēs to esam valstī pēdējos gados uzlabojuši," sacīja Cipule.

Turklāt nākotnē plānots uzstādīt vēl augstāku latiņu, mainot noteikumus par NMPD ierašanās laikiem. "Tātad uzņemties vēl labākus, augstākus rādītājus, neskatoties uz to, ka pašlaik veiksim samazinājumu atsevišķās vietās," klāstīja NMPD vadītāja.

Viņa piebilda, ka no jauna izveidotajos punktos notikusi pāreja uz brigādēm ar diviem cilvēkiem un dienestā ir augsta motivācija strādāt šādās brigādēs.

"Jo šie efektivitātes pasākumi mums ir ļāvuši viņiem paaugstināt atalgojumu. Šajās brigādēs strādājot, var nopelnīt vairāk, nestrādājot nakts stundas. Divpersonu brigādes strādā dienas laikā un par tām pašām stundām saņem līdzvērtīgu atalgojumu kā tie, kas strādā visu laiku," teica Cipule.

NMPD norādīja, ka visi 109 brigāžu punkti un visas 196 brigādes turpinās dežurēt Latvijā tāpat kā līdz šim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti