Viņa atzīmēja, ka kādam politiskajam spēkam Latvijā ir jāsaprot, ka sabiedrība ir nogurusi no valdības veidošanas procesa un ir neizpratnē, ar ko politiķi vispār nodarbojas. Turklāt februārī būs Eiropas Savienības (ES) Padomes tikšanās, kur jāpiedalās Latvijas premjeram, kas turpinās strādāt neierobežotu laiku, nevis jau demisionējusi valdības vadītāja.
Tādējādi nekādas vienošanās topošās koalīcijas partiju vidū nav, norādīja Āboltiņa. Vienu brīdi vispār radusies sajūta, ka neviens nevēlas „Vienotību” redzēt valdībā.
Viņa arī apgalvoja, ka atbilstoši ministru amatu izkārtojumam jaunajā valdībā ES fondi nonāks ZZS pārziņā un ir jāuzmanās, lai tie netiktu izlietoti „dažu reģionu interesēs”.
Ziņots, ka ceturtdien visas topošās koalīcijas partijas ZZS, „Vienotība” un Nacionālā apvienība vienojās par amatu sadalījumu jaunajā valdībā. Paredzams, ka ZZS rīcībā būs premjera amats, kas būs Kučinskim, kā arī finanšu ministra postenis, kas būs Danai Reizniecei-Ozolai. Tāpat ZZS rīcībā būs aizsardzības ministra postenis, ko ieņems Raimonds Bergmanis, veselības – Guntis Belēvičs, satiksmes – Uldis Augulis un zemkopības – Jānis Dūklavs.
„Vienotībai” valdībā būs ārlietu, iekšlietu, labklājības, ekonomikas, kā arī izglītības un zinātnes ministru amati. Pirmos divos no tiem saglabās attiecīgi Edgars Rinkēvičs un Rihards Kozlovskis. Pārējo ministru amatu kandidāti vēl nav zināmi.
Visbeidzot, Nacionālā apvienība valdībā būs pārstāvēta ar trim ministriem, kuri savos pienākumus veica demisionējušajā Laimdotas Straujumas valdībā. Proti, kultūras ministre būs Dace Melbārde, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un tieslietu ministrs – Dzintars Rasnačs.
Paredzams, ka Saeima valdību apstiprinās ceturtdien, 11.februārī.