Intervijā Latvijas Televīzijas speciālizlaidumā ministrs teica, ka Cēsu kaujas ir varonības pierādījums. Runājot par skolnieku un studentu rotām viņš uzsvēra, ka tie bija "cilvēki, kas bija gatavi ar basām kājām gatavi aizstāvēt savu dzimteni". Tādēļ viņš aicināja katrā pagastā, katrā novadā mēģināt apzināt cilvēkus, kuri tajā laikā ir bijuši varonīgi un aktīvi un kuri ir novecojuši mums nemanot.
Ministrs uzsvēra, ka Latvijā neesam apzināti domājuši par vīriem, kuri cīnījās par mūsu valsti.
"Viens ir redzēt simbolus, bet otrs ir apzinīgi padomāt par cilvēkiem, kas ir mums blakus," teica Pabriks
Aizsardzības ministrs skaidroja, ka iedzīvotāji pēc padomju okupācijas aktīvi iesaistījušies Latvijas Kara muzeja krājuma papildināšanā ar priekšmetiem, kas padomju okupācijas gados ilgstoši bija slēpti. Muzeja pamatkrājumā ir vairāk nekā 25 400 vienības, no kurām daļa atspoguļo Latvijas izveidošanās un pastāvēšanas periodu no 1918. līdz 1940. gadam.
Par godu Latvijas armijas simtgadei, pērn novembrī Latvijas Kara muzejā tika atklāts īpašs albums, kurā ar stāstiem par savas dzimtas karavīriem dalījušies jau vairāki simti iedzīvotāju. Sabiedrība joprojām tiek aicināta papildināt šo albumu ar jaunatklātiem stāstiem vai fotogrāfiju kopijām, kas atspoguļo Latvijas vēstures varoņus.