"Mūsu vectēvi un vecvectēvi devās pāri Daugavai, pretī ložu šaltīm. Mēs ieguvām brīvību, pateicoties viņiem. Nav daudz tādu ģimeņu, kur nebūtu bijuši viens, divi strēlnieki vai dalībnieki Brīvības karā," sacīja Pabriks. Viņš atgādināja, ka 11. novembrī tiek pieminēti cīnītāji par Latvijas brīvību. "Latvijas karavīrs ir mūžīgs. Aizgājušo dvēseles iemājo visos mūsos. Leposimies par savu valsti, ar to, ka par spīti tam, ka neviens mūs negribēja, mēs paņēmām [savu brīvību] paši. Mēs varam lepoties ar mūsu strēlniekiem un brīvības cīnītājiem," teica Pabriks.
Savukārt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš atzina, ka katram ir ko zaudēt - zemi, mājas vai tuvākos, taču reti kurš samierinātos ar izvēles brīvības, goda, cieņas un pārliecības zaudēšanu. "Tieši tādi paši bija arī tie, kas simt gadu atpakaļ, riskējot ar to, kas viņiem bija, izvēlējās ceļu, lai sasniegtu un uzbūvētu Latvijas valsti. Valsti, kur ir izvēles brīvība un demokrātija. Šodien mēs stāvam milzīgā pulkā. Visā Latvijā ir milzīgi daudz cilvēku, kuri ir izvēlējušies būvēt labklājīgu un plaukstošu Latviju, kuru ir gatavi aizstāvēt," teica Kalniņš.
KONTEKSTS:
2019. gadā aprit 100 gadi kopš Latvijas Brīvības cīņām, un, pieminot tās, Lāčplēša dienu Rīgā atzīmē ar vairākiem pasākumiem. Vakarā Rīgā notiek Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde un tautas gājiens, bet pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas - koncerts "Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem".