JV un AS sarunas par koalīciju veidošanu trešdien, 12. oktobrī, ilga trīsarpus stundas. Šajā laikā partijām izdevies iezīmēt virkni kopsaucēju. Piemēram, ārpolitikas jomā, ekonomikā un nodokļu politikā viedokļi saskan.
Kopsaucēju nav izdevies atrast par JV piedāvājumu veidot jaunu ministra amatu. Tavara ieskatā, jaunas ministrijas veidošana varētu palielināt birokrātijas slogu, kas krīzes laikā nav pieļaujams – ir jāskatās plašāk, kā valsts pārvaldi padarīt efektīvāku.
"Mēs ierosinājām šo jautājumu skatīt vēl nedaudz plašāk. Tātad IKT [informācijas un komunikācijas tehnoloģiju] sektors, kas ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pakļautībā, sakaru infrastruktūra, kas ir Satiksmes ministrijas pakļautībā; paskatīties plašāk, kā padarīt valsts pārvaldi efektīvāku nekā līdz šim, nevis birokrātiskāku. Tas ir viens no nākamajiem uzdevumiem nākamajās sarunās," klāstīja Tavars.
Vienlaikus AS politiķi rosinājuši koalīcijas veidošanas un darāmo darbu sarunas turpmāk virzīt starp trim politiskajiem spēkiem – JV, AS un Nacionālo apvienību (NA), lai valdību izveidotu līdz jaunās Saeimas pirmajai sanākšanai novembra sākumā.
"Mums vienkārši ir strauji jākustas uz priekšu. Latvijas sabiedrība sagaida no mums dinamisku rīcību, konkrētus risinājumus. Mums ir ļoti maz laika atlicis, 2. novembris ir pāris nedēļu attālumā," skaidroja AS valdes līdzpriekšsēdētājs Edvards Smiltēns.
Savukārt JV turpina uzstāt uz vismaz četru partiju koalīciju, kurā bez jau minētajām trim partijām darbotos arī "Progresīvie". Koalīcijas veidošanas sarunu vadītājs Krišjānis Kariņš (JV) to pamatoja, salīdzinot koalīcijas partnerus ar ķeblīša kājām.
"Man mēģināja stāstīt, ka trīs kājas ir kaut kā stabilāk. Tad es tikpat labi varētu teikt – piecas ir vēl stabilāk. Un, ja man jautā – kādēļ, – tad elementāri: vienu kāju nozāģē un tāpat turpina strādāt," stāstīja Kariņš. "Mēs tagad turpināsim runāt, kā mēs saredzam, ar visiem potenciālajiem partneriem. Jau tagad, runājot ar diviem no viņiem, ir mērķu sakritības un atšķirības. Tāpēc jau mēs esam dažādi spēki. Tātad izaicinājums vispirms ir noskaidrot atšķirības un tad meklēt kopsaucējus."
Koalīcijas veidošanas sarunas partijas turpinās ceturtdien, 13. oktobrī, JV tiekoties ar NA, bet AS līderim plānota neformāla tikšanās ar partijas "Progresīvie" pārstāvjiem.
KONTEKSTS:
Pašlaik jaunās koalīcijas veidošanas sarunās, kuras uzsākusi "Jaunā Vienotība", iezīmējies iespējamais koalīcijas kodols, ko veidotu "Jaunā Vienotība", Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts". "Jaunā Vienotība" iestājusies par plašāku koalīciju kopā ar "Progresīvajiem". Līdz šim Nacionālās apvienības un "Apvienotā saraksta" attieksme bijusi vairāk noraidoša pret sadarbību ar "Progresīvajiem" ideoloģisko domstarpību dēļ.
14. Saeimas vēlēšanas notika sestdien, 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts", Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".
Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055
Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06