"Ziedot.lv" saņēma 2138 pieteikumus no Ukrainas iedzīvotājiem, kuri pašlaik dzīvo Latvijā. Dimanta stāstīja, ka vidēji dienā atnāk 20 ģimenes, kas saņem šo palīdzību, bet katru dienu organizācija saņem arī jaunus pieteikumus, kurus "ieliek rindā".
Dimanta pauda cerību, ka tuvāko mēnešu laikā varēs "visus ziedojumus novadīt līdz bērniem".
Viņa piebilda, ka savākt ziedojumus ir ātrāk, nekā tos nodot saņēmējiem, ko katra ģimene jāpārbauda, vai tie tiešam ir bēgļi no Ukrainas, jāaprunājas, jānoskaidro vajadzības, un bieži vien viņi nedzīvo Rīgā, pie viņiem jābrauc uz reģioniem.
Dimanta atzina, ka tas ir arī emocionāli smags darbs, jo daudzi bēgļi, kuri atbraukuši pēdējos mēnešos, bēguši caur Krieviju, caur filtrācijas nometnēm, un viņu pieredze ir smaga.
Lielākoties bēgļu ģimenēm ar bērniem nepieciešama palīdzība ar sociālo nodrošinājumu, jo visbiežāk tā ir sieviete ar bērniem, kura strādā maz atalgoto darbu, un sākt jaunā vietā ar minimālo algu bez nepieciešamajām lietām, drēbēm ir grūti, stāstīja Dimanta.
Tāpat bērniem piedzīvoto psiholoģisko traumu dēļ ir dažādas saslimšanas un jāpalīdz, piemēram, ar medikamentiem, kurus valsts neapmaksā. Un trešā visbiežākā vajadzība ir portatīvais dators, lai bērni varētu attālināti iegūt izglītību, atklāja Dimanta.
Tāpat "Ziedot.lv" aprunājas ar ģimenēm, ja tās pieredzējušas Krievijas pastrādātos kara noziegumus un gatavas par to stāstīt. Tad caur "Ziedot.lv" tās ģimenes var pieteikties liecību dokumentēšanai, sadarbojoties ar Ukrainu pierādījumu vākšanā.
Bēgļiem tas svarīgi, jo šīs ģimenes arī grib tiesiskumu, taisnīgumu, piebilda Dimanta.
KONTEKSTS:
Labdarības maratona "Dod pieci!" tiešraide noslēdzās 22. decembrī, finišējot ar akcijas vēsturē lielāko ziedojumu summu – 804 384 eiro.
Turpināt ziedot ukraiņu bērnu un jauniešu atbalstam varēja līdz Zvaigznes dienai 6. janvārī.
Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" notika no 16. līdz 22. decembrim un bija veltīts Latvijā nonākušo ukraiņu bēgļu bērnu atbalstam. Veselu nedēļu Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji 24/7 režīmā raidīja no īpašas stikla studijas Doma laukumā Rīgā, kur atskaņoja ziedotāju izvēlētās dziesmas, dalījās ar cilvēku pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiem.