Viņš atzina, ka cīņā pret terorismu svarīgi ir iznīcināt teroristu bāzes, kas ir Irākā un citviet. "Nevar teikt, ka šī cīņa ātri beigsies. Tā būs ilgstoša," atzina ministrs, norādot, ka šajā cīņā būs jāmobilizē ne tikai policijas resursi.
Ministrs atzīmēja, ka, spriežot pēc līdz šim notikušajiem teroraktiem Eiropā, vairumā gadījumu uzbrucēji bijuši tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā. Līdz ar to cīņā ar terorismu lielāks uzsvars būtu jāliek uz prevenciju.
Ārlietu ministrs Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzina, ka "pieklibo" informācijas apmaiņa starp Eiropas drošības iestādēm un arī darba efektivitāte. Tāpat aktuāls ir jautājums, cik efektīva ir normatīvo aktu bāze, lai drošības iestādes varētu laicīgi vērsties pret iespējamiem teroristiem.
"Viena lieta ir aizdomas, bet, vai tas ir pietiekams juridisks pamats, lai šos cilvēkus aizturētu vai varbūt ieslodzītu cietumā (..). Tas ir jautājums, cik efektīva ir mūsu likumu bāze. Tas ir strīds par cilvēktiesībām no vienas puses un no otras puses - cīņu pret terorismu. Šeit tiek meklēts zināms līdzsvars. Diemžēl tas notiek lēni," sprieda ministrs.
Viņš gan atzina, ka pēc šā gada martā notikušajiem teroraktiem Briselē situācija šajā jomā pamazām uzlabojas.
Jau vēstīts, ka Francijas kurorta pilsētā Nicā vismaz 80 cilvēki, ieskaitot bērnus, zaudējuši dzīvību un daudzi desmiti ievainoti pēc kravas auto iebraukšanas cilvēku pūlī valsts svētku atzīmēšanas svinībās.
Incidents noticis naktī uz piektdienu valsts dienvidu pilsētā Nicā Bastīlijas ieņemšanas svētku laikā, liecina britu raidorganizācijas BBC vēstītais.