“Tā ir liela pārslodze. Pa vidu nav tikai Covid-19 pacienti. Manā praksē katru dienu ir 40–50 Covid-19 pacienti, vairāk nekā 100 kontaktpersonas. Un visi ir jāapzvana, jākonsultē, visiem ir jādod padomi,” pastāstīja Kozlovska.
Turklāt notiek arī vakcinācija pret Covid-19, un nesen ģimenes ārstiem uzdots apzvanīt savās praksēs esošos nepotētos seniorus, uzrunājot viņus spert šo soli. Tāpat aktuāla ir vakcinācija pret citām slimībām, piemēram, pret gripu.
“Tā ka īstenībā slodzi nevaru pat izstāstīt. Mums strādā kā skudriņas visa komanda,” sacīja ārste, norādot, ka attālināti nākas konsultēt arī vēlos vakaros un brīvdienās.
Tādēļ viņa pauda šaubas, vai izdosies līdz 7. novembrim, kā ir uzdots, sazvanīt visus ģimenes ārstu praksēs esošos nevakcinētos seniorus. Pašvaldības gan mēdz nākt talkā, šim procesam piesaistot sociālos darbiniekus, pastāstīja Kozlovska.
Ģimenes ārsti jau iepriekš pauda nepieciešamību pēc finansējuma vēl viena darbinieka algošanai ārstu praksēs. Kozlovska pastāstīja, ka sarunās ar premjeru runāts par šādu soli, plānojot iedzīvotāju revakcināciju pret Covid-19.
KONTEKSTS:
Ģimenes ārstiem uzdots līdz 7. novembrim sazināties ar pacientu sarakstā reģistrētajiem pret Covid-19 nevakcinētajiem pacientiem vecumā no 60 gadiem ar mērķi aicināt pacientus līdz 14. novembrim sākt vakcināciju. Ģimenes ārstu viedoklis par uzdevumu gan dalās – daļa to uzskata par nereālu uzdevumu, citi uzsver, ka tas ir ļoti nepieciešams.
Gausā vakcinācija ir viens no iemesliem saslimstības ar Covid-19 pieaugumam, kā dēļ ir noteikts "lokdauns".