Kārlis Skaņkalnes pagasta vēlēšanu iecirknī balsojis visās vēlēšanās, kuru laikā vien bijis Latvijā. Šobrīd Kārļa mājvieta ir Ķīna, kur palicis strādāt pēc doktorantūras studijām. Viņš atzīst, dzīvojot mūsu izpratnē tik atšķirīgā sabiedrības modelī, vēl vairāk novērtē mums dotās iespējas iesaistīties un ietekmēt dažādus valstiskus procesus.
"Es patiešām domāju, ka dzīve Ķīnā ir viens no tādiem pamudinājumiem man personīgi pēc iespējas vairāk piedalīties, jo es redzu, cik tas ir grūti pieejams cilvēkiem, kas varbūt to pat arī gribētu. Protams, dalība vēlēšanās ir pavisam maza, maza daļiņa no jebkāda veida sabiedriskas vai personiskas dalības sabiedrības procesos, bet tas ir ļoti nozīmīgi," sacīja Kārlis.
Lai vēl vairāk iedziļinātos un izprastu vēlēšanu sistēmu Latvijā, Kārlis Rokpelnis jau otro reizi pieteicies būt par novērotāju Skaņkalnes pagasta vēlēšanu iecirknī. Viņš spriež, šī ir pieredze, ko būtu vērtīgi gūt ikvienam.
"Dalība vai nu vēlēšanu komisijā, vai kā novērotājam ir ārkārtīgi svarīga, lai cilvēki zinātu, kā tieši notiek ne tikai tas, ka tev ir jāievelk krustiņi vai jāizsvītro kandidāti, bet arī lai tu zinātu, kā tiešām tā sistēma darbojas. Tas veido dziļāku sapratni par to procesu, kur galā mums veidojas politiskā elite," norādīja Kārlis.
Viņš skaidroja, ka ikvienam svarīgi piedalīties arī Eiropas Parlamenta vēlēšanās. "Eiropai ir tas, ko sauc par demokrātijas deficītu, ir diezgan ierobežota tieša pārstāvniecība dažādās Eiropas institūcijās. Eiropas Parlaments ir vistuvākais, kas mums ir demokrātiskai dalībai, un tāpēc ir jāpiedalās," akcentēja Kārlis.
Nelielajā Skaņkalnes pagastā dalībai vēlēšanās reģistrēti nedaudz vairāk kā 300 balsstiesīgo iedzīvotāju, komisijā spriež, ka nobalsos ap 200 skaņkalniešu, jo daudzi šeit vairs nedzīvo. Kārlis Rokpelnis palepojas, ka pirms 16 gadiem, kad Latvijā notika referendums par iestāšanos Eiropas Savienībā, Skaņkalnes pagasta iedzīvotāju balsojums, ar gandrīz 89 procentiem “par” bija vispozitīvākais Latvijā.