Saskaņā ar apsūdzību LU rektors 2019. gadā ar četriem darbiniekiem noslēdza vienošanos par darba tiesisko attiecību izbeigšanu pēc pušu vienošanās. Muižnieks katram no šiem darbiniekiem apņēmās izmaksāt atlaišanas kompensāciju četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, kas ir daudz vairāk par likumā noteikto.
LU rektors apsūdzībai nepiekrīt. “Es uzskatu, ka gan es, gan kolēģi universitātē ir rīkojušies tieši universitātes interesēs, lai saglabātu universitātes intelektuālo īpašumu. Un visas tās iestrādnes, kuras tajā brīdi, kad mani neapstiprināja par universitātes rektoru, zināmā mēra tika apdraudētas un tās sadarbības ar bankām un firmām, kas bija uzsāktas, varēja vienkārši nonākt no mūsu partneru puses nelabvēlīgā stāvoklī,” sacīja Muižnieks.
Nākamā tiesas sēde šajā lietā plānota 17. novembrī.
KONTEKSTS:
Saskaņā ar Valsts kontroles (VK) revīzijā konstatēto LU diviem darbiniekiem, ar kuriem noslēgtas vienošanās par divu gadu profesionālās darbības ierobežojumu, nepamatoti izmaksāti 19 474 eiro. VK par šiem secinājumiem vērsās ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā, kura to pārsūtīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB).
Vēlāk prokuratūra uzrādīja apsūdzību Indriķim Muižniekam par iespējamu nelikumīgu pabalstu izmaksu Latvijas Universitātē. Prokuratūrā apliecināja, ka apsūdzība uzrādīta par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības izraisījušas smagas sekas.
Par šādu nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, sabiedrisko darbu vai naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.
Muižnieks kā iestādes vadītājs ir vienīgā apsūdzētā persona kriminālprocesā. Amatpersonai drošības līdzekļi šajā procesā nav piemēroti.