Valdība lēma, ka Covid-19 vakcinēts vai pārslimojis pakalpojuma sniedzējs var sniegt skaistumkopšanas pakalpojumu vakcinētam vai Covid-19 pārslimojušam klientam bez ierobežojumiem.
Vakcinēts pakalpojumu sniedzējs var sniegt pakalpojumu jebkurai personai, proti, arī personai, kura nevar uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu, ar nosacījumu, ka pakalpojums tiek sniegts individuāli (atsevišķā telpā).
Kopumā Ministru kabineta noteikumos paredzēts, ka skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumi tiek sniegti tā sauktajā "dzeltenajā režīmā" – tas nozīmē, ka gan pakalpojumu sniedzējs, gan saņēmējs var uzrādīt sadarbspējīgu (vakcinācijas/pārslimošanas/testēšanas) sertifikātu.
Vienlaikus atviegloti vairāki citi nosacījumi pakalpojumu sniegšanai, piemēram, intervāls starp pakalpojumu saņēmējiem tiek samazināts no 20 minūtēm līdz 15 minūtēm, cimdu lietošana tiek paredzēta tiem pakalpojumu sniedzējiem, kur tas ir iespējams, kā arī FFP-2 vai FFP-3 respiratoru bez vārsta var nelietot personas, kas var uzrādīt sadarbspējīgo sertifikātu. Publisko pirts un saunas pakalpojumu sniegšanā, līdzīgi kā publisko baseinu gadījumā, vienai personai jānodrošina 10 kvadrātmetri no publiski pieejamās telpu platības, ja 14 dienu kumulatīvās saslimstības rādītājs ir starp 20 un 100 uz 100 00 iedzīvotājiem, vai 15 kvadrātmetri, ja šis rādītājs pasliktinās virs 100.
Vienlaikus noteikts, ka frizieri, manikīri, pedikīri un podologi, kā arī to klienti, noteiktajā pārejas periodā līdz 2021. gada 1. septembrim var neizpildīt pienākumu par sadarbspējīga sertifikāta esamību.
Prasību ievērošanu kontrolē Veselības inspekcija, Valsts policija un pašvaldību policija. Prasību ievērošanu par maksimāli noteikto apmeklētāju skaitu, individuālo aizsardzības līdzekļu atbilstošu lietošanu, kā arī skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumu sniedzēja paškontroles lapu esību ir tiesīgs kontrolēt arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs.
KONTEKSTS:
Covid-19 izplatības līmenim nokrītot zem 100 kumulatīvajiem gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju 14 dienu laikā, valdība otrdien vienojās mīkstināt ieviestos ierobežojumus atbilstoši luksofora principam – "ieslēdzas" luksofora dzeltenā gaisma, kas paredz ieviest atvieglojumu dalījumu trīs līmeņos atkarībā no tā, cilvēks ir vai nav vakcinējies pret Covid-19 vai izslimojis to, vai arī pirms pasākuma saņēmis negatīvu Covid-19 testu.
Jau kopš 1. jūnija ir atļauta visu skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumu sniegšana, ja pakalpojumu sniedzēji ir vakcinēti vai pēdējā pusgada laikā izslimojuši Covid-19, spējot uzrādīt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.
Savukārt no 15. jūnija skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji un saņēmēji papildus vakcinēšanās vai pārslimošanas faktam var uzrādīt negatīvu testu.
Tikmēr frizieriem, manikīra, pedikīra un podologa pakalpojumu sniedzējiem noteikts pārejas periods līdz 1. septembrim. Pašlaik viņi var sniegt pakalpojumus bez prasībām par vakcināciju, bet no 1. septembra visai nozarei būs vienādas prasības neatkarīgi no tā, kāds pakalpojums tiek sniegts.