Pagājušajā vasarā līdz ar audžuģimeņu specializāciju izveidoti arī īpaši ģimeņu atbalsta centri, kuru uzdevums ir palīdzēt ģimenēm, kas uzņem bērnunamu bērnus.
Latvijā patlaban strādā 16 atbalsta centri, un pēc Labklājības ministrijas iniciatīvas ticis veikts to audits.
Petraviča otrdien saņēmusi audita rezultātus, kas licis ziņojuma skatīšanu izņemt no valdības darba kārtības.
Nepilnības saistītas ar nepietiekamo atbalsta centru uzraudzību, kas nozīmē, ka grūti izsekot naudas izlietojumam un darba kvalitātei.
“Nav īsti saprotamas šīs apmācības, dažkārt nevar kontrolēt satura kvalitāti, vai tās ir pietiekošas apmācības. Dažkārt tās ir telefoniskas konsultācijas, kurām nevar izsekot līdzi – vai tā ir uzskatāma par konsultāciju vai ne? Šī gada pirmajos piecos mēnešos mēs esam ārpusģimenes aprūpes centriem pārskaitījuši pusmiljonu, un kopējais gada budžets ir pusotrs miljons.
Tā kā tā ir iespaidīga summa, lai tiešām sekotu līdzi šīs naudas izlietojumam un viss būtu caurspīdīgs,” sacīja ministre.
Vai ir kādi finanšu pārkāpumi, Petraviča pagaidām neatklāj, vien uzsver, ka nav jāgaida Valsts kontrole, lai to uzzinātu, tāpēc auditu veikuši paši.
Ziņojums par iespējamiem pārkāpumiem ārpusģimenes atbalsta centros un izmaiņām audžuģimeņu specializācijā valdības dienaskārtībā atgriezīsies apmēram pēc mēneša.
KONTEKSTS:
Kopā ar citiem saskaņotiem likumiem un bez iespējas izteikties valdība pērn jūnija nogalē atbalstīja Labklājības ministrijas izstrādātos noteikumus audžuģimeņu statusa dažādošanai un Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru izveidi. Šajos centros palīdzību sniedz ikvienai ģimenei, kas gatava uzņemt bērnus no bērnunamiem. Tie darbu sāka jau pērn 1. jūlijā.