Uzticamākais draugs – lācēns Tedijs – pieglaudies Kristera vaidziņam. Deviņu stundu garā operācija ir aiz muguras. Tagad jātiek uz pekām, lai ātrāk tiktu mājās pie dvīņubrāļa.
"Šī bija nepieciešama operācija, lai būtu cerība, ka Kristers varēs dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, augt un attīstīties," saka Kristera mamma Zane Napska.
Kristers ir jaunākais no pieciem bērniem, kurus operēja ārvalstu profesori kopā ar mūsu ārstiem. Sirdskaite viņam ir iedzimta, un pirmo operāciju puisēns piedzīvoja jau piektajā dzīves dienā.
"Kristers ir ļoti aktīvs, ļoti priecīgs. Mēs īpaši neizjūtam to, ka viņš ir sirds slimnieks. Dārziņā piedalās visās nodarbībās tāpat kā brālis," saka puiša mamma.
Kristera ārsts izmanto ar 3D printeri printētus modeļus, lai skaidrotu operācijas norisi. Vienas kameras sirdi operēja diviem bērniem. Savukārt operāciju ar Rossa metodi Rīgā veica trim bērniem.
Operācijā pieaicināti ārvalstu speciālisti, kuriem ir lielāka pieredze. Jo ir sirdskaites, kuras Latvijā atklāj reizi desmit gados.
"Rossa operācijas ir sarežģītas (..). Ja operācija norit veiksmīgi, tad pacients ļoti ātri atveseļojas un nekādu nopietnu veselības traucējumu nav," saka Bērnu kardioloģijas klīnikas vadītāja amata pienākumu izpildītājs Valts Ozoliņš.
Pēc operācijas bērniem nebūs ikdienā jālieto medikamenti un viņi varēs dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.
Ārvalstu mediķus uz Latviju bija iespējams atvest, pateicoties labdarības akcijas "Dod bērnam iespēju!" ziedojumiem.