Bijušais Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas saimniecības direktors Aivars Lisenko apsūdzībā minēto informāciju par mākslīgi sadārdzinātā projekta līdzekļu nonākšanu Tautas partijas kasē, nekomentē. Bez atbildes paliek arī jautājums, vai viņš publiskoto informāciju noliedz.
Pēc vairākkārtējiem neveiksmīgiem mēģinājumiem šodien Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietu tiesā beidzot sāka skatīt pēc būtības. Tas gan nenozīmē, ka gala lēmums gaidāms ātri. Prokurors Māris Leja prognozē: „Ņemot vērā to grafiku, kā mums ir sazīmētas tiesas sēdes šogad, es nedomāju, ka mēs varētu pabeigt lietu šogad.”
Tikmēr saistībā ar lietu publiski izskanējuši jau vairāku partiju vārdi. Konkrēti apvainojumi gan saistīti tikai ar vienu politisko spēku – Tautas partiju. Taču žurnālistu publiskotajās telefonsarunās starp apsūdzētajiem – Lisenko un slimnīcas toreizējo Iepirkumu komisijas vadītāju Arni Kramzaku – tiek minēti vairāki politiskie spēki. Proti, saistībā ar dažādām shēmām naudas iepludināšanai partiju kasēs Lisenko nosauc gan “tēvzemiešus”, gan “Jauno laiku”. Vienlaikus gan uzsverot, ka šādi darbības principi raksturīgi pilnīgi visām partijām.
Kopš bērnu slimnīcas korupcijas skandāla sākuma nu jau pagājuši vairāki gadi. Un šajā laikā krietni mainījusies arī situācija politikā. Tolaik pie varas esošā Tautas partija šobrīd no spēles izstājusies vispār un likvidēta. Savukārt citi politiskie spēki krietni mainījušies un iespējamos grēku pagātnē atceras nelabprāt.
VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš atzīmēja: „Acīmredzot jūs runājat par iespējamiem notikumiem, kas ir notikuši vairākus gadus atpakaļ. Un Nacionālā apvienība tai laikā neapstāvēja.’’ Bet uz piebildi, ka pastāvēja “tēvzemieši”, viņš norādīja: „ Tādā gadījumā acīmnredzot ir jāvēršas pie tā laika TB/LNNK vadītājiem, kas varētu šo jautājumu komentēt.”
Pa šo laiku “tēvzemieši” kopā ar “Visu Latvijai!” izveidojusi Nacionālo apvienību. Un no publiski izskanējušās informācijas, ka arī “tēvzemiešiem” bijis “savs kasieris”, norobežojas, kamēr nav konkrētu pierādījumu. „Ja mūsu rīcībā būs kāda oficiāla informācija, mēs viņu, protams, izvērtēsim. Bet mūsu nostāja ir konsekventa, ka naudas vara politikā ir jāmazina. Un tādā veidā, kā tas tiek definēts, kā melnās kases jeb baltās kases, mēs esam kategoriski pret,” skaidro Bērziņš.
Par nepieciešamību mazināt naudas varu politikā un jau paveikto šajā jomā labprāt runā arī “Jaunā laika” politiskās bagāžas mantotāji “Vienotība”. Tās valdē gan situācija un publiskotā informācija saistībā ar Bērnu slimnīcas lietu pārrunāta. Taču tā kā konkrētu apvainojumu kādam no partijas esošajiem vai bijušajiem biedriem nav, nākt klajā ar kādu paziņojumu, partija nav steigusies.
„Mums īsti nebija, ko publiski paziņot. Ja mēs teiktu, nē, tā noteikti nav taisnība vai šis ir apmelojums, tā būtu viena pozīcija. Otra – jā, tas noteikti ir fakts, arī to mēs nevarējām pateikt, jo šajā gadījumā neviena cilvēka rīcībā nav pietiekamas informācijas, lai to apstiprinātu vai noliegtu,” atzīmēja partijas “Vienotības” valdes locekle Lolita Čigāne. Taču taujāta par pārliecību, ka pagātne ir tīra, skaidroja: „Ko nozīmē, ka jūsu pagātne ir tīra. Partija ir daudzu cilvēku kopums un neviens nevar simtprocentīgi garantēt, ka neviens nekad neko tādu neteica, nedeva iemeslu teikt, tādas garantijas nekad neviens nevar dot.”