Rīta Panorāma

Limbažos un Rīgā notiks tautas mūzikas festivāls "Dzīvā mūzika"

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar politologu Juri Rozenvaldu par 13. Saeimā ievēlēto partiju sarunām

Telefonsaruna ar Andu Sauļūnu par informatīvo akciju " Pārtrauc klusēšanu!"

Bērnu tiesību inspekcija akcijā pret seksuālo vardarbību aicina zvanīt gan cietušos, gan līdzcilvēkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no pirmdienas, 22. oktobra, līdz 28. oktobrim rīko informatīvo akciju “Pārtrauc klusēšanu!”, lai pievērstu sabiedrības uzmanību seksuālās vardarbības problēmai un tās atklāšanai, aicinot cietušos un līdzcilvēkus zvanīt uz uzticības tālruni  un ziņot par notikušo.

Inspekcijas pārstāve Anda Sauļūna LTV “Rīta panorāmai” atzina, ka inspekcijas līdz šim saņemtie zvani liecina, ka diemžēl seksuāla vardarbība Latvijā ir problēma, tāpēc inspekcija aicina rast spēku un drosmi un zvanīt uz uzticības tālruni un stāstīt par notikuši vai par to, ko cilvēki ir novērojuši, kas rada aizdomas par vardarbību.

Sauļūna stāstīja, ka šādām akcijām iepriekš bija atsaucība, zvanīja gan bērni, gan arī pieaugušie, kuriem bija aizdomas.  

Tālrunis 116111 strādās visu diennakti, tas ir bezmaksas, bet, ja ir bailes vai grūtības runāt, inspekcijai var arī rakstīt e-pastu uz adresi  [email protected].

Sauļūna Latvijas Radio pastāstīja, ka šogad 9 mēnešos ir saņemti 77 zvani, kas saistīti ar iespējamo seksuālo vardarbību, un tā nav kopējā statistika, jo daudz bērnu neuzdrošinās zvanīt.

Kampaņas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību problēmai,  un inspekcija aicina arī zvanīt ikvienu, kuram ir aizdomas par seksuālo vardarbību, un inspekcijas speciālisti,  katru situāciju izvērtējot, var nolemt vērsties policijā vai uzsākt sadarbību ar bāriņtiesu vai sociālo dienestu, sacīja Sauļūna.

Katru gadu pa Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111 tiek saņemti zvani no bērniem, kas cietuši no seksuālās vardarbības, bet baidās par to runāt ar līdzcilvēkiem - šie bērni sastopas ne tikai ar bailēm par savu drošību un dzīvību, bet arī izjūt dziļu vainas un kauna sajūtu par notikušo. Nereti bērni, kuri ir cietuši no seksuālās vardarbības, runā par suicidālām domām un plāniem, šie bērni jūtas nodoti, nemīlēti un izmantoti, informēja Labklājības ministrija. 

Zvanot uz Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111, iespējams ne tikai ziņot par seksuālās vardarbības gadījumiem pret bērniem, bet arī saņemt profesionālas psiholoģiskās konsultācijas un atbalstu, kā arī nepieciešamo informāciju par iespējamajām seksuālas vardarbības pazīmēm un tālāko rīcību, lai to pārtrauktu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti