Attiecīgi prokuratūra Magonim prasa mantas konfiskāciju, arī atņemt tiesības ieņemt valdes locekļa amatus valsts un pašvaldības kapitālsabiedrībās uz pieciem gadiem. Prokuratūra lūdz Magonim izciestajā soda daļā ieskaitīt aizturēšanā un apcietinājumā pavadīto laiku.
Prokuratūras ieskatā Osinovskim būtu piemērojams trīs gadu cietumsods par katru no diviem noziedzīgiem nodarījumiem, bet, sodus daļēji saskaitot, prokuratūra prasa brīvības atņemšanu uz četriem gadiem. Viņam papildsodi netiek prasīti.
Tāpat prokuratūra lūdz atzīt 499 500 eiro, kas tika konfiscēti, abus aizturot, par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscēt valsts labā.
Nākamajā tiesas sēdē savu debašu runu sacīs apsūdzēto aizstāvji.
KONTEKSTS:
2015. gada augustā KNAB aizturēja toreizējo LDz valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro liela kukuļa pieņemšanu. Medijos izskanēja, ka kukuļņemšana saistīta ar LDz meitasuzņēmuma "LDz ritošā sastāva serviss" daudzmiljonu iepirkumu - četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Oļegam Osinovskim piederošā uzņēmuma "Skinest Rail".
Osinovskis gan igauņu žurnālistiem izteicies, ka konkurss par šo lokomotīvju piegādi esot noticis pēc visiem noteikumiem un no šī darījuma ieguvušas visas iesaistītās puses. Pēc Osinovska teiktā, nekādu papildu naudu viņš nevienam neesot maksājis.
Lietā apsūdzība celta gan Magonim, gan Osinovskim, un abiem nācies sēsties uz apsūdzēto sola. Abi apsūdzētie noliedza savu vainu.
Magonis tiesai norādīja, ka gandrīz 500 000 eiro no Osinovska viņš saņēmis nevis kā kukuli, bet gan kā atlīdzību par viņa [Osinovska] interešu lobēšanu "Krievijas dzelzceļa" vadībai, lai tā veiktu iepirkumu no Osinovskim piederošā uzņēmuma "Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca". Viņš uzsvēra, ka naudu nebija paredzēta tālākai nodošanai, bet gan tika piedāvāta no Osinovska par ilgstošu Magoņa kā privātpersonas palīdzību vairākos līdzīga rakstura jautājumos.
Savukārt Osinovskis sniedza pretrunīgas liecība. Pirmstiesas procesā viņš liecināja, ka 500 000 eiro bijuši domāti kā kukulis tā laika "Krievijas dzelzceļa" vadītajam Vladimiram Jakuņinam. Vēlāk Osinovskis apgalvoja, ka tā neesot bijusi taisnība un šādas liecības viņš sniedzis, jo KNAB izmeklētāja esot uzsvērusi, ka nesadarbošanās gadījumā viņa vārds tikšot izpausts presei, bet viņš vēlējies saglabāt savu reputāciju.