Jurašs LTV raidījumā “Viens pret vienu” sacīja, ka, viņaprāt, šobrīd valstī “nav sistēmiskas vēlmes, ne politiķiem, ne ģenerālprokuroram”, cīnīties pret korupciju, nav politiskās gribas.
“Kalnmeiers naidīgi izturas pret korupcijas apkarotājiem, kas reāli strādā un mēģina pierādīt augstākā līmeņa koruptīvus gadījumus,” sacīja Jurašs.
Viņš neesot sajutis no ģenerālprokurora “ne mazāko vēlmi sadarboties nozīmīgo lietu izmeklēšanā”.
Lūgts nosaukt konkrētas lietas vai konkrētu rīcību, Jurašs pieminēja lietu par Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētāja ievēlēšanu, kurā KNAB saskatīja tirgošanos ar ietekmi, un kurā figurēja Ventspils mērs Aivars Lembergs un uzņēmējs un politiķis Ainārs Šlesers. “Attieksme bija tāda, kas neliecināja par vēlmi sasniegt rezultātu,” sacīja Jurašs.
KNAB izmeklēja Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja vēlēšanu kukuļošanas epizodi, kas attiecas uz 2010.gada rudeni, kad 10.Saeimā ievēlētais Rīgas vicemērs Šlesers grasījās pamest amatu pašvaldībā un līdz ar to arī Rīgas brīvostā. Prokuratūra nolēma izbeigt kriminālprocesu daļā pret Lembergu, jo viņa darbībās nav Krimināllikuma pantā par tirgošanos ar ietekmi paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva. Šāds lēmums pieņemts arī attiecībā uz Šleseru.
Savukārt pārmetumus par nekvalitatīvu izmeklēšanu Jurašs nodēvēja par Kalnmeiera melīgu retoriku, kas iedragāja uzticēšanos KNAB.
Jurašs arī stāstīja, ka biju “liecinieks tam, ka Kalnmeiers naidīgi izturas pret tiem, kas ir mēģinājuši iespēju robežās cīnīties ar šo sistēmu”, piemēram, kādreizējo KNAB vadītāja vietnieci Jutu Striķi vai bijušo tieslietu mistru Jāni Bordānu.
Jau ziņots, ka jūlija beigās Jurašs saņēmis KNAB priekšnieka parakstītu rīkojumu, kurš paredz, ka tiek izbeigtas dienesta tiesiskās attiecības ar viņu. Rīkojumā norādīts, ka Juraša profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem un vakantajiem amatiem KNAB. Šāds rīkojums izdots saistībā ar birojā nesen veikto reorganizāciju.