Nelikumības maksātnespējas procesos un uzņēmumu noziedzīgā pārņemšana jeb reiderisms Latvijā nevarētu notikt tādos milzīgajos apjomos, ja tam nebūtu politiska piesega, un to dara cilvēki, kas ir politiskajos spēkos un tiesībsargajošajās iestādēs, intervijā LTV “Rīta panorāmai” sacīja bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns.
Bordāns sacīja, ka viņam šie cilvēki viņam ir zināmi, bet viņš tos nenosauks. Tie ir gan “profesionāļi, ne tikai politiķi, kas figurēja skaļākajās reiderisma lietās, gan tādi, kas nav zināmi”.
Lūgts komentēt Nacionālās apvienības pārstāvja, tieslietu ministra Dzintara Rasnača izteikumus, ka mēģinājumus sakārtot maksātnespējas jomu pašlaik bremzējot “Vienotības” pārstāvji, Bordāns sacīja - “novelt no slimas galvas uz veselo ir tipisks veids, kā noziedznieki izvairās no savas atbildības”.
Viņš atgādināja, ka Tieslietu ministrija bija Nacionālās apvienības pārziņā gan šajā, gan iepriekšējās valdībās, acīmredzot kādam tas bija svarīgi.
Tieslietu ministrijas pēdējos divos gados paveikto maksātnespējas jomas sakārtošanā Bordāns vērtēja kritiski, no 10 ballēm izdarīto novērtējot ar 5. Viņš sacīja, ka līdz šim realizēta vien daļa no viņa ministrēšanas laikā sagatavotā plāna, turklāt kā galveno sasniegumu šobrīd pasniedz amatpersonas statusa noteikšanu maksātnespējas administratoriem, bet tas bija “mazākais no instrumentiem, tas bija domāts kā blakusrīks, ko tagad ievieš kā vienīgo”.
“Tā bija viena podziņa un nebūt ne galvenā, bet svarīgākais bija sakoncentrēt maksātnespējas uzraudzību vienās rokās – Tieslietu ministrijā, un šīs rokas būtu ar nevainojamu reputāciju,” sacīja ministrs.
Jau ziņots, ka Bordāns bija tieslietu ministrs, kuru 2013.gada rudenī no savām rindām izslēdza Nacionālā apvienība (NA). Nacionāļi viņu vainoja par darbību cita politiskā spēka – biedrības „Demokrātiskie patrioti” – labā. Bordāns apgalvojumus noraidīja, sakot, ka jau ilgstoši darbojas šajā biedrībā un iepriekš nekādu pretenziju nebija.
Bordāns toreiz norādīja, ka NA viņu izslēdza no savām rindām un vēlējās viņa padzīšanu no ministra posteņa, jo nevēlējās reformas attiecībā uz maksātnespējas administratoriem.
Vēlāk Bordāns nodibināja savu “Jauno konservatīvo partiju”, kas gan panākumus 12.Saeimas vēlēšanas nav guvusi.