Panorāma

Tiesa neļauj A.Lembergam pildīt mēra pienākumus

Panorāma

Eiropa satraukta par Astravjecas AES

Ierosina tiesvedību par Čerņecka rotāciju

Bijušais VID vadītājas vietnieks Čerņeckis rotāciju dienestā apstrīdējis tiesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Daļa Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadošo darbinieku pēc rotācijas jau sākuši pildīt jaunos amata pienākumus, taču citi ar to samierināties nevēlas un vēršas tiesā. Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā otrdien, 7.jūnijā, apstiprināja Latvijas Televīzijas rīcībā esošo informāciju, ka šī tiesa 30.maijā pieņēmusi izskatīšanai bijušā VID ģenerāldirektores vietnieka noziedzības novēršanas jautājumos Kaspara Čerņecka pieteikumu. 

"Panorāmai" zināms, ka tas ir par rotācijas apstrīdēšanu. Tiesa izskatīs arī Čerņecka lūgumu par pagaidu aizsardzību, kas viņam varētu ļaut atgriezties pie bijušo pienākumu pildīšanas. Tas kļūs zināms mēneša beigās.

Iesniegumā Administratīvajai rajona tiesai bijušais VID ģenerāldirektores vietnieks noziedzības novēršanas jautājumos Čerņeckis uzsver, ka viņš pārcelts amatā bez paša piekrišanas, ikmēneša ienākumi sarukuši par teju 160 eiro mēnesī, turklāt sagrauta arī viņa reputācija, jo rotācija publiski saistīta ar vēlmi atbrīvoties no negodprātīgajiem darbiniekiem.

Tiesa lietu jau pieņēmusi izskatīšanai. Tāpat tā lems par pagaidu aizsardzības līdzekļa piemērošanu – Čerņecka atjaunošanu līdzšinējā VID ģenerāldirektores vietnieka amatā līdz tiesvedības beigām. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība) uzskata – Čerņeckis nav ticis galā ar pienākumiem, bet tagad pretojas izmaiņām.

"Tas, ka viņš nav piekritis rotācijai uz ārpusi, tā ir pretdarbība. Tas, ka viņam nav iespējams strādāt kā vietniekam un dot norādījumus Muitas policijas un Finanšu policijas vadībai, skaidrs, ka viņš ar to nav apmierināts un gatavs tiesvedībai, to var uzskatīt par pretdarbību," teica ministre.

Reformas VID iekšienē medijiem kritizējusi kādreizējā “Vienotības” līdere un Nacionālās drošības komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa. Viņasprāt, iestāde ir sagrauta, turklāt nesen veiktajām rotācijām esot politisks fons. Reizniece-Ozola gan uzsver – savādas tīklveida struktūras VID izveidojušās tieši iepriekšējo ministru laikā.

"Tas, ka ir bijuši dažādi “staigātāji”, sākot ar Dambīti un pārējiem, gan nav noliedzams. Tā struktūra šobrīd ir nojaukta. Ir diezgan skaidri pateikts gan VID kolēģiem, gan ministrijas kolēģiem, ka mēs neveidojam nekādus starpniekus, nekādus koordinatorus. Nekādas pazīmes, kas liecina par politiskas varas sagrābšanu. Tas ir pēdējais brīdis, lai mēs ievestu kārtību," teica ministre.

Uz iepriekšējo ministru atbildību norāda arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

"Tur nav politiska zemteksta. Tās problēmas, kas ir VID, un nodokļu iekasēšanas problēmas, tās ir krājušās gadiem, un tas nav noticis pēdējā mēneša vai pusmēneša laikā. Tās ir problēmas, kas bijušas vairākus gadus. Nozares ministri ir atbildīgi par savu nozari. Tagad tā sanāk, ka pamatatbildība ir jāuzņemas pašai “Vienotībai”," uzskata Valsts prezidents.

Vai un kāda atbildība jāuzņemas, to Āboltiņa “Panorāmai” skaidrot nevēlējās. "Partijas “Vienotība” vārdā viedokli var sniegt tikai tad, ja tas ir saskaņots ar priekšsēdētāju. Mēs esam sagatavojuši relīzi un ar to varēs iepazīties," paziņoja Āboltiņa.

Vēlāk ar preses relīzes starpniecību “Vienotības” jaunais līderis Andris Piebalgs uzsvēra – laikā kopš dienestu pārraudzījusi “Vienotība”, izdevies mazināt ēnu ekonomiku un atbrīvoties no negodprātīgiem darbiniekiem. Tomēr vērtējums par to, vai “Vienotībai” jāuzņemas atbildība par nesen atklātajām problēmām, šajā paziņojumā medijiem gan izpalika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti