Gan Dimants, gan Cālīte-Dulevska norādīja, ka lēmums izteikt neuzticību Beltem un Sergejam Ņesterovam nav pamatots. Dimants, kurš pērn Saeimas vēlēšanās startēja no "Attīstībai/Par!" saraksta, valdes locekļu atlaišanu nodēvēja par ārkārtēju gadījumu.
"Vienā dienā ar šāda veida pamatojumu tiek noņemta sabiedriskā medija vadība, vienkārši tā, izsakām neuzticību.
Kur ir pamatojumus no sabiedriskā labuma testa viedokļa, no Latvijas Televīzijas sasniedzamo rezultātu viedokļa? [..] Man pilnīgi tāds salīdzinājums rodas, varbūt nepiemērots – atnāk mājās vīrs un skatās, izlietnē nemazgāti trauki. Tā vietā, lai ietu palīdzēt traukus mazgāt, ejam šķirties no sievas. Laulību pārtraucam," sprieda Dimants.
"Mēs esam redzējuši daudzus gadījumus, kad ir pārmetumi valsts kapitālsabiedrību darbībai, bet cik mēs esam redzējuši reizes, kad tas beidzas ar valdes atlaišanu? Vai tiešām šie pārmetumi ir bijuši tik nopietni, lai tas beigtos ar šādu rezultātu? [..]
Nevar būt tā, ka kaut kāda personiska nespēja sazināties vai sarunāties var būt šķērslis, ka padomei jāmeklē jauna valde," vērtēja Cālīte-Dulevska.
Iepriekš NEPLP lēmumu atlaist LTV vadību kritizēja arī Latvijas Žurnālistu asociācija. Nākamnedēļ diskusijas par strīdīgo lēmumu turpināsies Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā.
KONTEKSTS:
NEPLP kā valsts SIA "Latvijas Televīzija" (LTV) valsts kapitāla daļu turētāja 2018. gada pēdējā darbadienā vienbalsīgi pieņēmusi lēmumu izteikt neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam. Uz šiem amatiem janvārī izsludinās konkursu.
Viens no pārmetumiem ir par projektu studijas režijas atjaunošanai, kura plāns nav izpildīts un ņemts kredīts pusmiljona eiro apmērā. NEPLP arī pārmet, ka LTV sniedz reklāmas pakalpojumus komerctirgum. Belte un Ņesterovs pauda pārsteigumu par NEPLP lēmumu un vēlas lūgt neatkarīgu komisiju izvērtēt viņu darbu.
Jautājums, kāpēc atlaista LTV valde, trešdien, 2. janvārī, skatīts Saeimas Mediju politikas apakškomisijas sēdē. Deputāti norādīja, ka, lai gan skaidrots ir, joprojām nav pilnīgas pārliecības par to, ka mediju uzrauga lēmums ir bijis pamatots.
Tikmēr NEPLP nolēmusi vērsties pie Zviedrijas sabiedriskā medija un lūgt neatkarīgu ekspertīzi, kā arī vērsīsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) par iepirkumiem.