„Tie lēmumi, kas pieņemti valdības un varas līmenī, faktiski bremzējuši kreditēšanu un kapitāla ienākšanu Latvijas tautsaimniecībā. Un šobrīd tie ārējie un iekšējie apstākļi ir tādi, ka ekonomika sabremzējas kopumā,” sacīja Bondars.
Politiķis atzinīgi vērtē vēlmi pārskatīt šī principa ieviešanu: „Līdz ar to lēmums, ka sākam skatīties, kā uzlabot situāciju kopumā, lai finanšu sektors varētu vairāk ieguldīt valsts ekonomikā, palīdzēt cilvēkiem tikt pie saviem mājokļiem, palīdzēt finansēt vajadzības, ir ļoti būtisks.”
„Šis ir noteikti plats solis pareizajā virzienā – gan pats lēmums, gan saruna ar industriju,” piebilda Bondars.
Jau ziņots, ka Saeima šonedēļ nodeva izskatīšanai komisijām likumprojektu paketi, kas paredz „nolikto atslēgu” principu piedāvāt to kā izvēles iespēju.
Saskaņā ar nekustamo īpašumu nozares speciālistu teikto, Saeimas septembrī pieņemtais lēmums par „nolikto atslēgu” principa ieviešanu jau tagad negatīvi ietekmē nekustamo īpašumu tirgu.
Saeima iepriekš nolēma līdz martam atlikt grozījumus Maksātnespējas likumā, kas paredz tā dēvētā “nolikto atslēgu" principa ieviešanu. Saeima septembra nogalē, neilgi pirms vēlēšanām nobalsoja par „nolikto atslēgu" principu - tas nozīmē, ka parādniekam pēc nodrošinājuma mantas pārdošanas vairs nebūs nekādu saistību pret kreditoru.
Pēc šāda Saeimas lēmuma "Swedbank" un "SEB banka" paziņojušas, ka aptur dalību valsts programmā ģimenēm mājokļa iegādei.