Bordāns pastāstīja, ka JKP cenšas demonstrēt, ka pašlaik ir sarunu posms, kurā, tiekoties ar visām partijām, svarīgi saprast, vai tās ir uz sadarbību vai konfrontāciju vērstas, vai neitrālas. Primāri izvirzīts jautājums par to, kas politiskajiem spēkiem ir kopīgs, tomēr apspriests arī atšķirīgais.
Neviena no līdz šim satiktajām partijām neesot bijusi uz konfrontāciju vērsta.
Vienlaikus Bordāns atzina, ka vairāk uz sadarbību vērsta bija “KPV LV”. Tas viņu ir pārsteidzis. Bet mazāk uz sadarbību vērsta bija “Attīstībai/Par!”, un tas esot iezīmējies mazās detaļās. Piemēram, “Attīstībai/Par!” esot kā prioritāru izvirzījusi iekļaujošu sabiedrību, kurā esot ar JKP konfrontējoši jautājumi, taču, Bordāna ieskatā, ne paši aktuālākie jautājumi.
Bordāns arī pauda, ka JKP neizvirzīs ultimātus, tomēr vairākos jautājumos tai ir stingras pozīcijas. Viņš arī neatklāja, kuras ministrijas partijai būtu prioritāras, jo tas vēl nav pārrunāts arcitiem politiskajiem spēkiem. JKP gan esot gatavi uzņemties Veselības ministrijas vadību, tomēr tas nebūšot ultimāts.
Iepriekš Bordāns solīja vērsīsies Latvijas Zvērinātu advokātu padomē ar iesniegumu, lūdzot izvērtēt partijas "KPV LV" pārstāvja Alda Gobzema sociālajā tīklā "Facebook" izplatīto, iespējams, nepatieso informāciju par it kā viltotu pilnvaru no klienta, kuru pārstāvējis Bordāns.
Taču viņš to vēl nav izdarījis un pieļāva, ka varētu arī nevērsties ar sūdzību pret Gobzemu.
Bordāns skaidroja, ka vēlas, lai, “neraugoties uz visu”, partijas strādātu pie sabiedrības saliedēšanas. Viņaprāt, līdz šim politiskie spēki sabiedrību sašķēluši un “izrakuši grāvi starp cilvēkiem”, kuru tagad vajadzētu aizbērt.
KONTEKSTS:
13.Saeimas vēlēšanās 6.oktobrī bija zemākā vēlētāju aktivitāte parlamenta vēlēšanās kopš neatkarības atjaunošanas. Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem Saeimā iekļuvuši septiņi politiskie spēki.
Visvairāk mandātu – 23 – 13. Saeimā ieguva “Saskaņa”, kura paziņoja, ka tai pienākas veidot valdību. Tiesa, neviens no sešiem Saeimā iekļuvušajiem spēkiem nav gatavs ar to sadarboties. Tāpēc “KPV LV”, kura ierindojās otrajā vietā un ieguva 16 deputātu vietas, uzskata, ka valdība jāveido tai kā nākamajam populārākajam spēkam, kurš spējīgs izveidot valdību. Mazāk procentu balsu, bet tikpat daudz deputātu vietu ieguvusī Jaunā konservatīvā partija arī nav atteikusies no iespējas veidot valdību.
Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 1078 iecirkņiem no 1078
Dati: CVK. Atjaunots: 07.10. 16:57