Būtiski palielina mediju uzraugu padomju locekļu algas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Saeimas atbalstītās izmaiņas likumā paredz būtiski palielināt pašreizējās Nacionālās elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomes locekļu (NEPLP) un topošās Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļu algas.

ĪSUMĀ:

  • Algu sauca par iemeslu, kādēļ nepiesakās Saeimas konkursā uz amatu topošajā SEPLP.
  • Saeima grozīja likumu, būtiski palielinot SEPLP locekļu algas.
  • Tāpat līdzvērtīgi palielinātas arī NEPLP locekļu algas.
  • Algu palielināšanai būs nepieciešami papildu aptuveni 221 000 eiro.

Saeima pērn  novembrī pieņēma Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums, kurš stājās spēkā šogad 1. janvārī. Ar likumu izveidota arī jauna valsts institūcija – Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome. Pērn decembrī Saeima noteica, ka šīs padomes priekšsēdētāja alga būs ar koeficientu 2,78 no bāzes algas, kas ir 1025,29 eiro, bet padomes locekļiem – ar koeficientu 2,31. Tas nozīmēja, ka šogad priekšsēdētāja alga bija noteikta 2850 eiro “uz papīra”, bet padomes locekļu alga – 2368 eiro “uz papīra”.

Tādas pašas algas pašlaik noteiktas arī Nacionālās elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomes priekšsēdētājam un padomes locekļiem, savukārt priekšsēdētāja vietniekam alga paredzēta ar koeficientu 2,64, kas nozīmē 2706,77 eiro mēnesī.

Taču līdz šim Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome aizvien nav izveidota. Padomes sastāvā ir jābūt trīs locekļiem. Viens no tiem ir jāvirza Saeimai, viens –  Valsts prezidentam un vēl viens – nevalstiskajām organizācijām un Ministru kabinetam. Pēdējie jau tikuši līdz fināla kārtai konkursā, kur iekļuvis viens pretendents, bet Saeimas konkursā pretendentu nebija.

Iepriekš institūciju pārstāvji pieļāva, ka likumā noteiktais SEPLP locekļu atalgojums varētu radīt problēmas atrast profesionāļus darbam padomē, tāpēc vajadzētu diskutēt par likumā noteiktā SEPLP atalgojuma palielināšanu.

Ceturtdien Saeimas debatēs Cilvēktiesību komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš skaidroja, ka tieši Saeimas apstiprinātais pārstāvis padomē būs kā “bāka”, viņa iecelšana amatā ir svarīga, taču alga ir viena no problēmām, kādēļ profesionāļi nevēlas piedalīties konkursā uz amatu padomē, bet padomes izveidošana kavējas jau vairākus mēnešus.

Lai algas būtu samērojamas, mainīti arī NEPLP locekļu atalgojuma koeficienti.

Saeimas apstiprinātās izmaiņas Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā nosaka jaunu koeficientu padomes priekšsēdētaja algai – 4,48, bet padomes locekļiem – 4,2, un NEPLP priekšsēdētāja vietniekam – 4,34.

Līdz ar grozījumiem padomes priekšsēdētāja alga būs 4593,3 eiro, padomes priekšsēdētāja vietnieka alga – 4449,76 eiro, bet padomes locekļu alga būs – 4306,22 eiro.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļu atalgojumam būs nepieciešami papildu 83 328,36 eiro, ja salīdzina ar nepieciešamo finansējumu, pamatojoties uz spēkā esošo Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, norādīts anotācijā.

Attiecībā uz Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļu atalgojuma palielinājumu, papildu finansējums gadā ir nepieciešams 137 917,32 eiro apmērā, ja salīdzina ar spēkā esošo Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu.

Par likuma izmaiņām balsoja 47 deputāti, pret balsoja 19 deputāti, bet 2 atturējās.

Izmaiņas, kas saistītas ar NEPLP atalgojumu, stāsies spēkā šī gada 1.septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti