Ūdris tiesā sacīja, ka būvekspertu grupai viens no būtiskākajiem uzdevumiem bija izvēlēties korektu metodoloģiju. Eksperti rēķinājās, ka metodoloģijas apšaubīšana tiesā var izvērsties ekspertu debatēs, tāpēc tai jābūt maksimāli korektai.
Aigars Ūdris tiesā stāstīja, ka ekspertu grupa noteica darba virsuzdevumu – noteikt reālās būves faktisko nestspēju. Tāpēc konstrukcijas nestspējas resursu pārbaudei 2014. gada aprīlī uz vēl nesagruvušās "Maximas" jumta daļas tika veikts eksperiments. Tika izvietoti baseini, kurus piepildīja ar ūdeni.
Ūdris uzsvēra – lai eksperimentu varētu atzīt par izdevušos, noslogotajai konstrukcijai ideālais sagrūšanas laiks būtu bijis starp 32. un 40. slogošanas stundu. Konkrētajā eksperimentā konstrukcija sabruka 37. stundā. Tas nozīmē, ka konstrukcija sabruka ideāli, kas nebūtu iespējams, ja ekspertu iepriekšējie pieņēmumi un aprēķini būtu bijuši kļūdaini. Tāpēc eksperts norādīja, ka visas diskusijas par ekspertu grupas aprēķinu metožu nepareizību būtu izslēdzamas.
Jau ziņots, ka pēc četru mēnešu pārtraukuma atsākusies Zolitūdes traģēdijas iztiesāšana. Uz tiesu tika saukti eksperti, kas izmeklētāju uzdevumā veica ekspertīzes, lai noteiktu lielveikala sabrukšanas cēloņus. Viens no ekspertiem tiesā norādīja – pārslodze bija tāda, ka jumts jebkurā gadījumā būtu iegruvis.
Lai skatītu apjomīgo lietu par Zolitūdes traģēdiju, kurā zem veikala "Maxima" iegruvušā jumta dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl desmitiem tika ievainoti, tiesa uz pirmo sēdi sanāca pērn 8.decembrī. Sākotnēji tiesā skatīti procesuāli jautājumi, bet pēc vairākiem mēnešiem sākta cietušo un liecinieku nopratināšana.