Deputāts Cilniskis skaidro, ka romiem diskriminācijas dēļ ir grūtāk atrast darbu, kas valsts veselības apdrošināšanu dotu automātiski, un arī bezdarbnieku rindās romi stājas kūtri.
"Šajā [romu] kategorijā diezgan liela cilvēku daļa īsti nespēj sakārtot savu juridisko statusu. Tas ir izglītības līmeņa [dēļ], viņš ir diemžēl zemāks. Tās bažas ir, ka ļoti liels skaits vienkārši par sevi neparūpēsies, reģistrējoties kā nākas, un var palikt ārpus šīs aprūpes. Tā ir tā kā pozitīvā diskriminācija, kas ir principā pieļaujama. Varbūt, ka tur var atrast kādu citu risinājumu, bet katrā gadījumā šī problēma būtu jāapspriež komisijā," saka Cilinskis.
Jau ziņots, ka pirms otrā lasījuma Saeimā atbildīgā Sociālo un darba lietu komisija saņēmusi ļoti daudz priekšlikumu par likumprojektu, tajā skaitā arī iebildumus. Veselības apdrošināšana nozīmē, ka daudzu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšana būs saistīta ar nodokļu nomaksu.
Cilvēkiem bez valsts veselības apdrošināšanas no 2019. gada valsts apmaksās tikai neatliekamo palīdzību, dzemdības un vizītes pie ģimenes ārsta, taču par plānveida veselības aprūpes pakalpojumiem būs jāmaksā pilna cena pašam.