Viens klepo tā, ka bail klausīties. Cits mēģina no tā paslēpties vismaz aiz kabatas lakata. Tā aptiekās ir ikdiena.
"Bija viena klientīte, bija slima un nāca uz aptieku. Nopirka pūšamo kaklā un turpat, pie kases, arī iepūta. Nu slima," pastāstīja aptiekas "Apotheka" farmaceite Mārīte Šukele.
Katrs sasirgušais, kurš nepaliek mājās, visas Latvijas izolācijas laiku tikai pagarina. Valsts galvenais infektologs Uga Dumpis brīdina, ka šis nav dažu dienu vai nedēļu jautājums.
"Tas nebeigsies, tas nebūs mēnesis," uzsvēra Dumpis.
KONTEKSTS:
Covid-19 izplatības ierobežošana
LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.
Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi. Vēlāk brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni. Pašlaik vēl nav zināms, vai ārkārtējo situāciju pagarinās.
25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Pēc epidemiologu teiktā, Latvija nonākusi epidēmijas otrajā fāzē, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.
Veselības ministrijā drīzumā apstiprinās arī to, ka ģimenes ārsti jebkuru pacientu ar Covid-19 simptomiem varēs nosūtīt uz valsts apmaksātiem testiem. Pašlaik vēl ministrijā tiek spriests par to, kā analīzes nodrošināt.