Viņa pastāstīja, ka pašlaik NMPD izsaukumu skaits ir nedaudz augstāks kā vidēji iepriekšējā laikā. Tādēļ Cipule aicināja cilvēkus ievērot esošos noteikumus, lai saslimstības līkne būtu lēzena. Tādējādi arī slimnīcās saslimušo skaits vienā un tajā pašā laikā būtu mazāks.
Attiecībā pret jauniem ierobežojumiem Cipule bija skeptiska. Viņa norādīja, ka, cilvēkiem ievērojot jau pašreizējos ierobežojumus, saslimstības līkne būtu lēzena. Vienlaikus tas palīdzētu cilvēkiem būt imunizētiem pret Covid-19 – vai nu izslimojot, vai saņemot poti.
Cipule sacīja, ka ierobežojumus, protams, vajadzēs, ja slimnīcās vienlaikus būt ļoti liels pacientu skaits. Cipule atzina, ka Covid-19 vīrusa omikrona variants ir vieglāks paveids. Bet tik un tā ap 3%–5% saslimušo nonāk slimnīcās. Ņemot vērā augsto inficēto skaitu, Cipule nav mierīga par situāciju slimnīcās.
Slimnīcām arī jāvērtē situācija attiecībā pret hronisko pacientu uzņemšanu. Pēc Cipules teiktā, pašlaik novērojams tas, ka terapijas pacientu nodaļas pildās ātrāk, arī tas var radīt papildu risku, ka slimnīcas var piedzīvot lielu noslodzi.
NMPD izsaukumu skaits pieaudzis jau no decembra vidus. Pēc Cipules teiktā, tas saistīts ne tikai ar Covid-19 pacientiem. Viņa stāstīja, ka manāms atsitiens no iepriekšējā perioda, kad hroniskie pacienti nevarēja laicīgi nonākt ārstniecības iestādēs, kā arī pēdējā laikā bijis ļoti daudz traumu un negadījumu.
Pašlaik arī ap 300 medicīnas darbinieku ir darba nespēja. No viņiem 60 cilvēki saslimuši ar Covid-19.
KONTEKSTS:
2021. gada rudenī Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot augstāko atzīmi, valdība līdz 11. janvārim izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Vēlāk, situācijai pasliktinoties, uz vairākām nedēļām tika ieviests "lokdauns" un mājsēde.
Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.
Tikmēr gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim.