Sapulce pulcējusi ap 300 cilvēku, daļa ir ar sejas maskām, bet galvenokārt sanākušie tās nelietoja. Klātesošie likumsargi neiejaucās notiekošajā, novēroja aģentūra LETA. Pēc Valsts policijas aplēsēm krastmalā sanākušo lielākais skaits vienlaikus bijis ap 400 cilvēku.
Kā novēroja Latvijas Radio, 11. novembra krastmalā iepretim Anglikāņu baznīcai apmēram 100 metru posmā īsi pēc plkst. 12 bija pulcējušies vairāki simti mītiņa dalībnieku. Ilgāk nekā 20 minūtes garām uzsvērti lēni braucošās automašīnas ar signālskaņām pauda atbalstu mītiņa dalībniekiem. Lielākā daļa mītiņa dalībnieku neievēroja noteikto divu metru distanci, vairumam nebija arī sejas masku. Protesta centrā uzstādīts paaugstinājums, uz kura izvietots brīvais mikrofons, taču runātājus praktiski nebija iespējams dzirdēt garām braucošo automašīnu signalizēšanas dēļ. Policija bija ieradusies uz mītiņu lielā skaitā, novēroja Latvijas Radio.
Ap plkst, 12.30 Valsts policija no mikroautobusiem sāka aicināt mītiņa dalībniekus ievērot ierobežojumus.
Tāpat Valsts policija izplatījusi paziņojumu, kurā norādīts, ka sapulces vietā tiek fiksēti pārkāpumi un personas, kuras neievēro valstī noteiktos ierobežojumus, tiks sauktas pie administratīvās atbildības.
Valsts policijas rīcība saistībā ar notiekošo situāciju Krastmalā: pic.twitter.com/V5lHZyz66T
— Valsts policija (@Valsts_policija) December 12, 2020
Ap plkst. 14 sapulces dalībnieki sāka izklīst.
Kā Latvijas Radio norādīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, pēc policijas aplēsēm ap plkst. 14 cilvēku skaits krastmalā bija samazinājies līdz apmēram 200.
Valsts policijas priekšnieks Latvijas Radio teica, ka sāktas lietvedības par sabiedriskās kārtības traucēšanu, sīko huligānismu un alkohola lietošanu sabiedriskā vietā. Tie, kas pārkāpj ārkārtējā situācijā noteiktos ierobežojumus, tikšot saukti pie administratīvās atbildības, un lēmums par šo pārkāpumu tiks nosūtīts elektroniski. Ruks vērsa uzmanību, ka sods fiziskām personām par pārkāpumiem ir līdz 2000 eiro, bet juridiskām – līdz 5000 eiro.
"Es aicinātu cilvēkus apdomāties. Savu vēstījumu esat nodevuši, dodieties mājās, un varbūt labāk gatavojamies Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam," aicināja policijas priekšnieks.
Pasākuma laikā viens policists guva miesas bojājumus. Viņam uzbraukusi automašīna. Kā Latvijas Radio pavēstīja policijas pārstāvji, tiks lemts par kriminālprocesa uzsākšanu.
Pasākumu pieteica Vides aizsardzības kluba prezidents Arvīds Ulme, kamēr pats klubs iepriekš vēstīja, ka nolēmis norobežoties no Ulmes vārdā vienpersoniski izplatītā aicinājuma piedalīties šajā sapulcē, uzsverot, ka jebkādi aicinājumi neievērot valstī noteiktos pandēmijas ierobežojumus nav atbalstāmi.
Pasākumā bija pieteikta 25 cilvēku dalība – pulcēt vairāk cilvēku Covid-19 pandēmijas dēļ patlaban ir aizliegts.
Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass šonedēļ norādīja, ka ir beidzies laiks, kad tolerēja pret Covid-19 ierobežojumiem protestējošos. Viņš sacīja, ka policija ir gatava jebkuram attīstības scenārijam, taču, ņemot vērā saspringto epidemioloģisko situāciju, pret tām personām, kuras apzināti neievēros ierobežojumus, tolerances laiks ir beidzies.
Līdz ar to policija būs gatava izmantot visus tās rīcībā esošos ierobežojošos līdzekļus kārtības nodrošināšanai, komentējot gaidāmos protestus, iepriekš norādīja Lūkass.
KONTEKSTS:
Rīgas domē saņemti divi pieteikumi par sapulcēm sestdien, 12. decembrī, kurās sanākušie protestēs pret valstī noteiktajiem ierobežojumiem Covid-19 apstākļos, kā arī akcentēs nepietiekamu atbalstu uzņēmējiem un strādājošajiem. Abi rīkotāji apsolījuši, ka mītiņos atbilstoši šā brīža noteikumiem piedalīsies ne vairāk kā 25 dalībnieki, turklāt ievēros visus drošības pasākumus, tajā skaitā lietos maskas.
10. decembrī tika atcelts sestdien, 12. decembrī, Rīgā plānotais gājiens uz Saeimu. Savukārt aizvien plānotajos mītiņos Rīgas dome aizliedza izmantot skaņu pastiprinātājus un transportlīdzekļiem apstāties krastmalā.