Premjerministrs arī norādīja, ka zinātne ir jāatbalsta, jo tā veicinās, ka Latvijas ekonomikai ir vairāk pievienotās vērtības.
Ekonomikas sildīšanai paredzēts arī piešķirt 150 miljonus eiro pašvaldību aizņemšanās griestu paaugstināšanai, lai realizētu dažādus investīciju projektus. Vēl papildus 75 miljonus eiro plāno piešķirt reģionālo un vietējo autoceļu atjaunošanas projektu paplašināšanai.
Pēc Kariņa teiktā, šie līdzekļi vajadzīgi, lai vairotu ekonomisko aktivitāti. Par to piešķiršanu valdība lems otrdien, 28. aprīlī.
Par to pirmdien, 27. aprīlī, sadarbības sanāksmē vienojās valdošo partiju pārstāvji, kuri par lemto informēja attālinātā preses konferencē. Piedāvājam tās tiešraides ierakstu:
KONTEKSTS:
Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.
Aprīļa vidū Latvijas zinātnieki Covid-19 pētījumos atklājuši jau 12 unikālas jaunā koronavīrusa mutācijas, par kādām pagaidām vēl nav ziņots nekur citur pasaulē. Pētnieki, veicot vīrusa paraugu ģenētiskā materiāla analīzi, ieguvuši Baltijas valstīs pirmos šāda veida datus. Vīrusa mutācijas tiek pētītas arī citās valstīs, lai iegūtu starptautiskus datus par to, kā tās ietekmē vīrusa uzvedību; pētījumi var tikt izmantoti arī vīrusa vakcīnas radīšanai. Tāpat Latvijas zinātnes institūtu un universitāšu zinātnieki sākuši veidot kopēju Covid-19 pētniecības platformu.
Arī sešas augstskolas apvieno spēkus Covid-19 krīzes pārvarēšanai izglītības, veselības aprūpes, uzņēmējdarbības un drošības organizācijām un uzņēmumiem, piedāvājot rīkus un metodes attālināta mācību procesa uzlabošanai, pacientu konsultēšanai neklātienē, ekonomiskās krīzes bremzēšanai un citām problēmām