Viņa ieskatā esošā un potenciāli arī nākamā premjerministra Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") priekšlikumi valdības veidošanas procesā esot bijuši ļoti saprotami, skaidri un publiski zināmi. "Un tad iestājās šis faktors nezināmais, šis "Apvienotais saraksts", kas ir ļoti dīvains. Nekā jauna tur nav. Tur ir mums ļoti labi zināmi cilvēki. Arī cilvēki, kas ilgus gadus bijuši ZZS," pauda Atmodas laika līderis.
"Es šo sarakstu sauktu nevis par "Apvienoto sarakstu", bet par apvienotās šantāžas sarakstu, jo nu tā ir acīmredzama šantāža pret valdības vadītāju," sacīja Īvāns.
Viņa ieskatā, lai gan Latvijas pilsoņi ir balsojuši par dažādām partijām, viņus tomēr vieno vēlme pēc stabilas un valstiski domājošas koalīcijas. Tāpat publicists ir kritisks par "Progresīvo" izspiešanu no koalīcijas veidošanas. "Ideoloģiskās nesaskaņas? Kāda ideoloģija ir "Apvienotajam sarakstam"? Šantāžas ideoloģija," viņš vēlreiz akcentēja.
Īvāns arī sprieda, ka neko no mēģinājumiem vienot tautu Liepājas uzņēmēja, "Apvienotā saraksta" līdera Ulda Pīlēna darbībā vairs nevarot manīt. "Es redzu tikai mēģinājumus šķelt, boikotēt un izsist pēc iespējas vairāk amatu," tā publicists vērtē Ulda Pīlēna ideju par viceministru amatu ieviešanu. "Mēs dzīvojam kara laikā. [..] Mums ir jābūt kompaktai, dinamiskai valdībai, un valdība bija jāizveido jau sen. Tas ir kauns, ka uz 18. novembri mēs neesam sagaidījuši valdību."
Lai gan arī premjeru Kariņu būtu, par ko kritizēt, Īvāns kopumā uzskata, ka esošajam premjeram darbs būtu jāturpina.
"Protams, mēs redzam no šī "Apvienotā saraksta" puses mēģinājumus kaut kā Kariņu dabūt nost. [..] Tur stāsta visādas pasaciņas par bremzēšanu, par nesaprotamiem piedāvājumiem. Piedāvājumi ir bijuši publiski, mēs esam tos dzirdējuši," norādīja Īvāns.
KONTEKSTS:
Aptuveni mēnesi pēc 14. Saeimas vēlēšanām nākamās koalīcijas partneri "Jaunā Vienotība" (JV), "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA) parakstīja sadarbības memorandu. JV piedāvājusi atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, kur tai pienāktos sešas ministrijas un premjera postenis, bet AS un NA – katrai pa četrām ministrijām. JV un NA paudušas gatavību turpināt darbu, bet vēl tika gaidīta atbilde no AS par viņiem piedāvāto atbildības jomu sadalījumu. Kariņš paziņojis, ka skaidru "jā vai nē" atbildi no AS par atbildības jomu sadali gaida līdz pagājušās nedēļas beigām.
Šīs nedēļas sākumā Kariņš pavēstīja, ka trīs politiskie spēki vienojušies par ministru portfeļu dalījumu nākamajā valdībā. Taču vien dažas stundas pēc šī paziņojuma AS pārstāvis un 14. Saeimas deputāts Andris Kulbergs Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" norādīja, ka šāda vienošanās nav panākta. Vēlāk AS pārstāvošais Edvards Smiltēns precizēja, ka AS ieskatā vienošanās par atbildības jomu sadalījumu nākamajā valdībā nav galēja un pilnīga, bet gan konceptuāla.
Pēc tam AS aicināja koalīcijas sadarbības partnerus parakstīt vēl vienu sadarbības memorandu un vērtēt vairāku ministra biedru amatu ieviešanu, ko Kariņš nosauca par muļķībām.