Paredzēts, ka darba devējs izstrādās iekšējo kārtību Covid-19 skrīninga veikšanai darba vietā, ko iekļauj iekšējā kontroles sistēmā epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanai, tai skaitā aprakstot testu veikšanas un rezultātu paziņošanas, kā arī kontroles procedūras un rīcību pozitīva Covid-19 testa gadījumā. Testēšanas izmaksas tiks segtas no darba devēja līdzekļiem.
Noteikts arī, ka pozitīva testa gadījumā darbinieks ir jāatstādina no darba pienākumu veikšanas. Tāpat jāidentificē kontaktpersonas, kas ar šo personu pēdējo trīs dienu laikā darba vietā bijušas ciešā kontaktā.
Darba devējam jāorganizē kontaktpersonu skrīninga testēšana ar antigēna testiem katru reizi pirms darba dienas vai maiņas septiņu kalendāro dienu laikā pēc kontakta ar inficēto personu. Ja darba vietā netiek veikta minēto kontaktpersonu ikdienas skrīninga testēšana, tās ievēro mājas karantīnas nosacījumus.
Darbinieki, kas strādā klātienē, tai skaitā pilnībā vakcinētas un pārslimojušas personas, un kuriem darba devējs neorganizē skrīninga testēšanu, vai tā veikta ilgāk kā pirms 72 stundām, ierodoties darbavietā, rakstveidā jāapliecina, ka tām nav akūtu elpceļu infekcijas slimības pazīmju, nav pienākuma ievērot izolāciju, mājas karantīnu vai pašizolāciju un nav zināms, vai pēdējo 10 dienu laikā tās bijušas tiešā kontaktā ar Covid-19 inficētu personu.
Klātienē strādājoša darbinieka pienākums ir nekavējoties ziņot darba devējam, ja viņam laboratoriski konstatēts SARS-CoV-2 vīruss.
KONTEKSTS:
Valdība iepriekš bija iecerējusi, ka no 6. decembra visiem klātienē strādājošajiem būs jāveic Covid-19 paštests vismaz divas reizes nedēļā. Bija paredzēts, ka tas attieksies arī uz cilvēkiem, kas pret Covid-19 ir vakcinēti vai slimību pārslimojuši.
Taču valdība tomēr atteikusies no ieceres par visu klātienē strādājošu obligātu Covid-19 pārbaudi ar antigēna testiem. Premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) norādīja, ka nav pilnas skaidrības par Covid-19 ātro antigēna testu ieviešanu, tostarp par testu izdales kārtību un pieejamību iedzīvotājiem.