Biedrība "Zolitūde 21.11." lēmumu sauc par kompromisu. Vēl nesen biedrība nepieņēma atrunas, uzstājot uz ēkas nojaukšanu. Taču daudzstāvu nama īpašnieku - igauņu uzņēmēju - nepiekāpība likusi pārdomāt šo viedokli. Uzņēmēji jau iepriekš norādījuši, ka nav gatavi zaudēt ēkas iegādē ieguldītos vismaz 3,9 miljonus eiro.
"Mēs šajā gadījumā piekāpāmies visas sabiedrības interesēs - no vienas puses, lai ir piemiņas vieta un tās izveide neizmaksātu nodokļu maksātājiem milzīgu summu," stāstīja biedrības vadītāja Regīna Ločmele-Luņova ("Saskaņa").
Gandarījumu par šādu vienošanos nepauž ne biedrība, ne Rīgas mērs, taču puses atzīst, ka daudz variantu nav bijis. Uzņēmējs piekritis Rīgas pašvaldības noteikumam, ka ēkas apakšējos stāvus neaizņems komercplatības. Tā vietā pirmajā un otrajā stāvā tiks izveidota autostāvvieta. Ēkas īpašniekam paliks arī neliela daļa no pazemes autostāvvietas, bet ne zem vietas, kur notika traģēdija.
"Ar šo mēs atzīstam, ka tā māja var palikt, jo piedāvājums, kas pārsniedz 2 vai 3 miljonus mums nav pieņemams. Samaksāt tādu naudu un pēc tam jaukt būvi par savu naudu nav pareizi," sacīja Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai").
Pazemes autostāvvieta, kas ir Rīgas domes zemesgabala daļā, proti, zem veikala, kur notika traģēdija, tiks nojaukta.
Sastaptie apkārtnes iedzīvotāji joprojām uzskata, ka ēka nebūtu jāapdzīvo.
"Man šķiet, ka to vajag nojaukt. Kaut kā baisi. Pēc tādas traģēdijas. Es nedzīvotu tādā mājā," uzsvēra Latvijas Televīzijas sastaptā Tatjana. Arī Andrejs ēkas apdzīvošanu vērtē negatīvi, jo tajā esot plaisas. Šo iemeslu piemin arī Raimonds, sakot, ka ēka ir bojāta.
Iepriekš panāktā vienošanās par piemiņas vietas izveidi traģēdijas vietā joprojām paliek spēkā. Biedrība cer, ka lēmums piekrist ēkas nenojaukšanai pasteidzinās piemiņas vietas izveidi.