Dienesta vadītāja Liene Cipule Latvijas Radio pastāstīja, ka šāda gultu noslodze nozīmē, ka jaunie pacienti, kurus atved, tiek izvietoti nevis tam paredzētajās gultās, bet ātrumā izveidotās palātās, lai varētu nodrošināt šiem pacientiem stacionēšanu un ārstēšanu.
Sevišķi smaga situācija veidojas arī ar intensīvās terapijas pacientu aprūpi atsevišķās slimnīcās, atzina Cipule.
Diemžēl sāk izsīkt iespējas nodrošināt šo smagi slimo pacientu aprūpi, līdz ar to neatliekamās palīdzības dienestam atsevišķos gadījumos ir jāved slimnieki garākus gabalus uz citām slimnīcām, lai pacients nonāktu slimnīcā, kur šīs iespējas vēl ir.
"Tā kā tā nav vienkārša situācija, bet es ceru, ka nākamajā nedēļā tiks uzrunātas vairākas ārstniecības iestādes, kas varētu izvērst papildus Covid-19 gultas un mēs varētu normalizēt to darbu," pauda Cipule.
Viņa arī norādīja, ka pirmdien, visdrīzāk, notiks arī apjomīgāka pacientu izrakstīšana, kas svētkos notiek kūtrāk, līdz ar to arī veidojas šis lielais pacientu skaits slimnīcās.
KONTEKSTS:
Kopš rudens sākuma Latvijā turpinās strauja Covid-19 izplatība, un slimnīcās pieaug stacionēto pacientu skaits. 10. decembrī valdība nolēma veselības aprūpes sistēmā Covid-19 radītās pārslodzes dēļ izsludināt ārkārtas situāciju. Tāpat Covid-19 ierobežošanai valdība nolēma pagarināt novembrī valstī izsludināto ārkārtējo situāciju vispirms līdz 11. janvārim, apstiprinot papildu ierobežojumus un pagarinot skolēnu Ziemassvētku brīvlaiku, bet vēlāk atkārtoti lēma pagarināt ārkārtas situāciju līdz 7. februārim.
Savukārt, lai mazinātu Covid-19 izplatību Jaungadu svinību laikā, valdība vienojās, ka no 30. decembra brīvdienās Latvijā tiks ieviesta “brīvdienu mājsēde”. No 30. decembra līdz 4. janvāra rītam un no 8. janvāra vakara līdz 10. janvāra rītam no plkst. 22.00 līdz 5.00 jāuzturas tikai savā dzīvesvietā.