Piecu politisko spēku veidotai koalīcijai lēmumu pieņemšana nesokas viegli. To premjers atkārtoja faktiski no koalīcijas līguma parakstīšanas dienas. Sarežģījumi pieauga Covid-19 laikā, valdībai saņemot pārmetumus par vienotas vīzijas trūkumu saistībā ar pandēmijas dēļ noteiktajiem ierobežojumiem un to pārskatīšanu. Taču tieši ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga pāreja no "KPV LV" uz Nacionālo apvienību un tam sekojošā demisija šopavasar noveda līdz koalīcijas turpmāko attiecību pārskatīšanai.
Vitenbergs savu pāreju uz Nacionālo apvienību pamatoja ar haosu partijā "KPV LV", vairākiem tās kongresiem, atkārtoti mainītu valdi un pat nosaukumu. Turklāt "KPV LV" frakcija Saeimā sarukusi teju līdz minimumam, ko arī minēja kā pamatojumu "KPV LV" izslēgšanai no koalīcijas. Tobrīd frakcijas vadītājs bija Māris Možvillo un tieši viņam valdības vadītājs paziņoja par "KPV LV" izslēgšanu no valdības un iekšlietu, labklājības un ekonomikas ministru amatu pārdali pārējiem koalīcijas partneriem.
Možvillo noteica, ka džentlmeniski par sarunu aizkulisēm neizteiksies, taču neslēpa, ka aiziešana no valdības bijis atvieglojums.
"Zināmā mērā mēs sajutām gandarījumu, ka mūs palūdza iziet no valdības. Sadarbība veda bezizejā, jo arvien vairāk un izteikti parādījās Jaunās konservatīvās partijas dominance, cenšoties panākt sev vēlamu rezultātu. Mēs nodemonstrējām mugurkaulu, nepiekrītot Vitenberga pāriešanai un Nacionālo apvienību un tam, ka mēs zaudējam ministra amatu. Kāpēc ir jāpārkāpj valdības deklarācija? Nekur nav rakstīts, ka [ministru amatu skaits koalīcijā] atkarīgs no deputātu skaita frakcijā."
Pašlaik partija "KPV LV" pārsaukta par "Par cilvēcīgu Latviju", tās frakcija bija tuvu pašlikvidācijai, jo tās deputātu skaits ātri saruka līdz minimālajam, kas ir pieci. Šobrīd tajā atkal atgriezušies savulaik aizgājušie Karīna Sprūde un Aldis Gobzems, kuri pārstāv citu partiju. Gobzems arī iecelts par frakcijas, kas nosaukta par "Neatkarīgajiem", vadītāju. Tā esot bijusi Možvillo ideja, lai apvienotu spēkus partijas programmas izpildei. Esot opozīcijā un tik mazā skaitā, to gan varētu būt pagrūti izdarīt. Savukārt Gobzema nesenās aktivitātes pilsētu ielās Možvillo neatbalsta.
"(..) Ja cilvēks aicina uz kādiem pasākumiem, jābūt kaut kādam virsmērķim. Viņiem tie rezultāti ir, kādi ir, to redzam arī publiskajā telpā. Taču, esot vienā frakcijā, mums var būt dažādi viedokļi. Viņš var iet ielās, es savukārt strādāju ar dokumentiem, cilvēkiem, gatavoju pieprasījumus," skaidroja Možvillo.
Partijas "KPV LV", pašlaik "Par cilvēcīgu Latviju", reitings tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS ikmēneša aptaujās jau ilgāku laiku ir zem 1%. Tātad ļoti tālu no ievēlēšanas Saeimā. Nesenajās pašvaldību vēlēšanās no partijas rindām Latvijā ievēlēja tikai vienu deputātu. Možvillo gan par reitingu un vēlēšanām izsakās mierīgi. Partijas birojā Pļavniekos regulāri notiekot tikšanās, plānošana. Par startu un izredzēm 14. Saeimas vēlēšanās Možvillo saka – ik nedēļu uzņemot jaunus biedrus, viņu skaits pārsniedzot 800. Kandidātu sarakstos būšot darītāji, bet ne izlēcēji.
"Mēs nemeklējam "superstārus" vai "zvaigžņus". Viņu noturība pret zvaigžņu slimību izrādījās slikta. Nonākot līdz lēmuma pieņemšanai par iešanu vai neiešanu valdībā, šie "zvaigžņi" sāka lidot katrs uz savu pusi," teica deputāts.
Partiju reitingos jau ilgāku laiku lielākā burzma ir teritorijā līdz 5% robežai, kas jāpārsniedz iekļūšanai 14. Saeimā.
Lai gan partijai "Par cilvēcīgu Latviju" pašlaik izredzes pacīnīties par vietu nākamajā Saeimas sasaukumā nešķiet reālas, Možvillo uzsvēra, ka turpmākajos 10 mēnešos līdz vēlēšanām vēl daudz kas var mainīties.
Viņa pārstāvētā partija sarkanās līnijas nevilkšot ne ar bijušajiem sadarbības partneriem tagadējā koalīcijā, ne citiem pašreizējiem opozicionāriem. Turpināšot aizstāvēt klasiskas ģimenes modeli un brīvprātības principu vakcinēšanā pret Covid-19. Vēl nesagaidot jautājumu par prāvā valsts finansējuma izmantošanu, ko bieži piemin saistībā ar varu zaudējušo partiju, Možvillo piebilda, ka pārstāv, iespējams, visvairāk kontrolēto politisko spēku. Šajos jautājumos vairākkārt arī konsultējies ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, un noteikumi par atļautajiem tēriņiem esot skaidri.