Sanita Dika-Bokmeldere, pati vēl nesen Nacionālās apvienības biedre, ir vērtēta pretrunīgi. Arī viņas iecelšana amatā nebija vienbalsīga. Divi no pieciem Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļiem bija pret viņas iecelšanu. Bažas bija ne tikai par viņas sasaisti ar konkrētu politisko spēku, bet arī par to, ka Dikai-Bokmelderei ilgus gadus nav bijusi tieša pieredze medijos. Pēdējā darbošanās medijos bijusi 2004. gadā.
Pirmdien, 8. janvārī, noritēja pirmā Latvijas Radio darbinieku sapulce ar jauno valdes locekli. Iepriekš tikšanās ar darbiniekiem bija paredzēta drīzumā pēc Dikas-Bokmelderes apstiprināšanas amatā, taču to atcēla. Sapulce ilga nedaudz vairāk par stundu. Jaunā valdes locekle izstāstīja par sevi un saviem plāniem, tad sekoja darbinieku jautājumi.
Vaicāta, vai, piesakoties šim amatam, ņemot vērā iepriekš piederību konkrētam politiskajam spēkam, neiedomājās, ka jaunajā amatā var mest ēnu pār Latvijas Radio radīto saturu,
Dika-Bokmeldere atbildēja ar pretjautājumu: "Tieši kādu ēnu es metīšu uz sabiedrisko mediju? Vai nacionāli domājošs cilvēks nevar būt sabiedriskā medija vadībā?"
Latvijas Radio 1 producents Jānis Krops savukārt norādīja, lai arī Latvijas Radio jaunā valdes locekle solījusi, ka neietekmēs žurnālistu darbu un nekādas politiskās ietekmes nebūs, tomēr ticības tam nav.
"(..) Jautājums - kāpēc, piemēram, man būtu ar jums jādalās ar informāciju, ja es jums neuzticēšos. Nāk [Saeimas] vēlēšanas. Ja mums būs izdomāts kaut kāds īpašs rubrikas stāsts par to, kā mēs čekojam politiķus. Es jums nestāstīšu, es neuzticēšos. Kā es varu zināt, ka jūs to neizstāstīsiet saviem bijušajiem partijas biedriem?"
Dikas-Bokmelderes atbilde bija: "Nu tad tā ir jūsu attieksme pret mani. Es savukārt jums uzticēšos. Es ar jums runāšu, un agri vai vēlu es jums pierādīšu, ka mēs varam sadarboties."
Darbinieki arī ilgi centās izdibināt redzējumu par Latvijas Radio attīstību. "Es jums sniegšu šo redzējumu. Es jums sniegšu savu redzējumu pēc 100 dienām, kuras būšu pavadījusi amatā."
LR3 programmu vadītājs Edgars Raginskis savukārt vaicāja: "Bet sakiet, lūdzu, kā tas var būt, ja Jūs esat sniegusi savu redzējumu NEPLP, savu vīziju par Latvijas Radio attīstību, bet neko konkrēti mums šobrīd nevarat pastāstīt, visu laiku atrunājoties ar to, ka Jūs tiksieties ar valdi, Jūs tiksieties ar Ziņu dienestu. Vai Jums nav pašai nekādu ideju par konkrētiem veicamiem darbiem?"
"Man ir manas idejas. Es gribu būt pārliecināta, ka tas saskan ar valdes idejām," teica sabiedriskā medija jaunā valdes locekle.
Tad jaunā valdes locekle norādīja, ka būtisks ir konkurētspējīgs atalgojums, darbinieku iespēja izglītoties, atbalsts analītiskai un pētnieciskai žurnālistikai, pārdomāta Latvijas Radio ārējā komunikācija un citi jautājumi. Uzsvēra, ka svarīgi piesaistīt plašāku un arī gados jaunu auditoriju.
Taujāta pēc sapulces, Dika-Bokmeldere norādīja, ka pēc 100 dienām pēc stāšanās amatā nākšot ar konkrētāku piedāvājumu Latvijas Radio programmu attīstībai. Līdz tam viņas mērķis būs satikt ikvienu pie satura strādājošo un izveidot piedāvājumu kopā.
Tāpat iepriekš eksperti un arī mediju padomes locekļi pārmetumus veltīja procedūrai, kādā izvēlas sabiedrisko mediju vadību. Procedūra nenodrošina vislabāko kandidātu atlasi, pēc Dikas-Bokmelderes apstiprināšanas amatā Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" teica Latvijas Žurnālistu asociācijas vadītāja Rita Ruduša.
Dika-Bokmeldere darbu Latvijas Radio vadībā sāka pirmdien, 8. janvārī. Atbildīgā padome viņu apstiprināja darbam medijā uz pieciem gadiem.