Spēcīgais sprādziens Āgenskalnā, Melnsila ielā notika pirms diviem gadiem – naktī no 30. uz 31. decembri. Izcēlās ugunsgrēks. Tobrīd kā ticamākā versija tika nosaukta – noplūde no gāzes balona.
"Es saprotu, ka īpaši laimīgs neviens nav, ka no šejienes ir aizgājis. Sazvanāmies, ir sāpīgi. Pēc sprādziena es dzīvoju pie vienas draudzenes, pie otras draudzenes," stāstīja cietusī Sarmīte Dreimane.
Taču tagad iegādājusies dzīvokli Kundziņsalā.
Kur nu kurais pašlaik mīt arī pārējie kaimiņi, kuri ir nobažījušies, ka māja ilgstoši šādā stāvoklī var kļūt par graustu.
"Kad notika sprādziens, man bija nepabeigta dārza māja Ķekavas pagastā. Līdz ar to mēs ar sievu un bērnu bijām spiesti pārvākties uz Ķekavu, kur arī dotajā mirklī atrodamies," atzina cietušais Pēteris Vaskis.
Dzīvokļu iemītnieki pauž neizpratni gan par gauso izmeklēšanu lietā, gan par to, ka, lai gan viņi fiziski ēkā nedzīvo, viņi ir spiesti apmaksāt rēķinus, piemēram, par sētnieka pakalpojumiem, un pat par tiem dzīvokļiem, no kuriem pēc sprādziena nekas nav pāri palicis.
''Līdz šim brīdim vēl tiek veikta kriminālprocesā ekspertīze. Pirms nedēļas tikai man izdevās sazināties ar lietas virzītāju. Tur ir nomainījušies laikam jau kādi četri virzītāji. Un policija līdz šim brīdim vēl skaidro," klāstīja cietušais, mājas vecākais Aigars Stafeckis.
"Rīgas namu pārvaldniekā" skaidroja, ka
izdevumi par sētnieku sastādot gandrīz pusi no ikmēneša maksas. Vēl jāmaksā par grāmatvedības, juridiskajiem izdevumiem.
"Valsts policijā joprojām notiek izmeklēšana saistībā ar 2020. gada nogalē notikušo dzīvojamā mājā Rīgā, Melnsila ielā. Tāpēc plašākus komentārus par kriminālprocesu pašlaik nevaram sniegt," norādīja Valsts policijas pārstāve Elīna Priedīte.
Tikmēr nams pašlaik stāv – neapdzīvots un nožogots, cilvēkiem nepieejams.