Jautājums par meliorācijas grāvju tīrīšanu aktualizējās trešdien, kad Urgas upītes radītie plūdi apņēma aizvien teritorijas – kopumā vairāk nekā 100 īpašumus. Naktī uz ceturtdienu ūdens līmenis gan par vairākiem centimetriem ir sarucis.
Viņš skaidroja, ka novembrī varētu notikt dažādi saskaņošanas darbi. Viens no pirmajiem darbiem, kas jārisina, kad nauda parādīsies - un tā parādīsies nākamā gada otrajā ceturksnī (..), ir reāli jāķeras klāt priekšdarbiem, lai šo upju tīrīšanu vispār var veikt. Tas nav tā vienkārši, ka vīri sarunā un tad šos darbus var veikt. Tur ir vajadzīgs novērtējums uz vidi, jāsaskaņo procedūra (..),” klāstīja Dūklavs.
Nauda jau šobrīd esot ieplānota Lauku atbalsta programmas ietvaros, kur ir arī Eiropas Savienības finansējums. „Nauda ir ieplānota iepriekš un ielikta plānos, taču tas viss ir jāsaskaņo ar Eiropas institūcijām,” teica Dūklavs. Kopumā meliorācijas grāvju tīrīšanai nepieciešami 100 000 eiro, taču meliorācijas grāvju garums visā valstī varētu sasniegt 30 000 kilometru.
Jau ziņots, ka Lietavu dēļ pārplūdusī Urgas upe izkāpusi no krastiem un appludinājusi mājas. Glābēji evakuējuši septiņus Ogres iedzīvotājus, vēl seši no evakuācijas atteikušies. Pašvaldība nolēma lūgt valdībai izsludināt ārkārtas stāvokli, un vienlaikus deputāti taisnojas, ka upe ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā, taču tā līdz šim nav guvusi ievērību, jo ikdienā atgādina grāvi un ir pamatīgi aizsērējusi. Plūdi skāruši arī citas vietas Latvijā, tostarp Dobeli, kur applūduši daudzu māju pagrabi un izmirkuši ēku pamati.
Ogres novada dome trešdien vakarā nolēma pieprasīt Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju Ogres novadā plūdu un to seku dēļ, jo tie būtiski apdraud sabiedrības drošību, cilvēku veselību un dzīvību. Lēmumu tiks nosūtīts Latvijas Republikas Ministru kabinetam, Krīzes vadības padomei, Iekšlietu ministrijai un Zemkopības ministrijai.