Viņa norādīja, ka patversmē kopumā ir 500 dzīvnieku. No tiem 200 dzīvniekus patversme spēj uzturēt, pateicoties ieņēmumiem par pašvaldībām sniegtajiem pakalpojumiem, bet pārējie 300 dzīvnieki uzturēti, pateicoties ziedojumiem.
"Jo "Ulubelē" mēs neiemidzinām dzīvniekus pēc likumā noteiktām 14 dienām.
Mēs tos turpinām uzturēt, aprūpēt, līdz viņus kāds izvēlas adopcijai. Tas, protams, ir ļoti liels izaicinājums, jo dzīvnieka uzturēšanas izmaksas dienā ir divi eiro," teica Džonsone.
Pēc viņas teiktā, pašreizējā Covid-19 krīzes situācijā, kā arī tā iemesla pēc, ka ir mainīta ziedošanas kārtība un ir grūtāk pieteikties Eiropas Savienības fondu atbalstam, 300 dzīvnieku uzturēšana ir liels izaicinājums.
"Es īsti nezinu, kā mēs tālāk dzīvosim," atzina patversmes vadītāja.
Viņa gan priecājas, ka šajā laikā dzīvnieku adopcijas nav apstājušās. "Ļoti daudzi pozitīvi lemj par jauna ģimenes locekļa – suņa vai kaķa – ienākšanu mājās."
"Ja kādreiz mēs varējām paļauties uz ES fondiem, kas arī bija liels atspaids, tad šobrīd visi līdzekļi izskatās, ka ir pārdalīti. 40% no izdzīvošanai nepieciešamās summas mēs varam nosegt ar pakalpojumiem ko sniedzam pašvaldībām gan par dzīvnieku izķeršanu, gan izmitināšanu 14 dienas," teica dzīvnieku patversmes''Ulubele'' vadītāja.
60% jeb apmēram 600 eiro dienā ir finansējums, ko sarūpē ziedotāji. Līdz ar krīzes iestāšanos strauji sarucis arī ziedojumu apmērs. Aktīvi joprojām patversmē ziedotāji nogādājot dažādus auduma materiālus dzīvnieku voljēriem un rotaļlietas, tomēr ar to vien nodrošināt pilnus vēderus un medicīnisko aprūpi nav iespējams.
"Mēs esam zem ūdens.mums jāmaksā klīnikām parādi. Elektrības rēķins mums mēnesī nekad nav mazāks par 1200-1300 eiro. Diemžēl mēs nevaram ne klīnikām, ne "Latvenergo" samksāt ziedotos deķos, palagos un avīžu kaudzēs, ko mums arī, protams, ļoti vajag, bet šobrīd primāri ir finanšu līdzekļ," teica Džonsone. ''Ulubele'' ir arī viena no tām patversmēm, kas neraugoties uz šābrīža sarežģīto situāciju, ir gatava palīdzēt dzīvniekiem, ja to saimnieki saslimuši ar koronavīrusu.