Cilvēki piketā sāka pulcēties jau pirms pieteiktā laika – pulksten 8. Piketa dalībniekiem plakātos bija uzraksti par pašcieņu tautai, “korupcija ir kauns nevis noslēpums”, kritika ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, piemēram, „Kalneimer, izbeidz bičkovičot likumus”, „Korupcija tautu slīcina nabadzībā”.
Tautas sapulce "Par tiesisku Latviju!" rīkota, lai iestātos par godīgu un tiesisku valsti, prasot ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atkāpšanos, "jo vajājot Juri Jurašu, tiesiskums Latvijā tiek būtiski iedragāts".
Ceturtdien Saeimai būs jālemj par bijušā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieka Juraša izdošanu kriminālvajāšanai, jo prokuratūra uzskata, ka viņš, publiski paziņojot par viņam piedāvāto miljona eiro kukuli kādreizējā "Latvijas dzelzceļa" vadītāja Uģa Magoņa lietā, ir izpaudis valsts noslēpumu.
.@konservativie šorīt pie Saeimas rīko tautas sapulci, iestājoties pret Ģenerālprokuratūras lūgumu izdot deputātu Juri Jurašu. Pasākumā tiek pieprasīta ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atkāpšanās. pic.twitter.com/aqUGblKqsP
— LTV Ziņu dienests (@ltvzinas) January 31, 2019
Rīgas Stradiņa universitātes profesore, politoloģe Ilga Kreituse LTV raidījumā “Rīta panorāma” pauda, ka tas ir dīvaini, kad valdošās koalīcijas pārstāvji rīko piketu pie Saeimas būtībā pret pašu valdošo pozīciju.
Jurašs un viņa partijas pārstāve Juta Strīķe, kura vada Saeimas Juridisko komisiju, ir tie, kuriem ir jāgarantē tiesiskums valstī, un tas ir jārisina pilnīgi citām metodēm, norādīja Kreituse. Turklāt partijas līderis Jānis Bordāns ir tieslietu ministrs, kura atbildība ir tiesiskums.
Jurašs gan Latvijas Radio skaidroja, ka pie Saeimas plānotais pikets, kuru rosināja JKP, ir paredzēts nevis Juraša aizstāvībai, bet gan lai paustu sabiedrības nostāju, ka tiesiskuma krīze valstī nav pieļaujama.