Daudzi klienti ir izbrīnīti, ka salons ir atvērts. Tas strādā, taču tagad pie friziera vai manikīra meistara var tikt tikai tad, ja ir pieraksts. Nevienu, kurš vienkārši ienāk salonā un vēlas jaunu frizūru, neapkalpo. Tas tādēļ, ka klientu plūsma tiek rūpīgi rēķināta, lai ievērotu obligāto distanci.
Salona “Riga Top Hair” īpašnieks un frizieris Andris Kačanovskis skaidro: “Kad nākat iekšā salonā, jums jāparaksta apliecinājums, ka neesat bijuši ārzemēs, ka neesat bijuši saistīti ar Covid-19 slimnieku. Starp darba vietām ir distance. Viens krēsls starpā.”
Frizieri tomēr iesaka nopietni izvērtēt, vai ar salona apmeklējumu nevar pagaidīt.
Ja nevar, tad noteikti jāizvēlas zināmi saloni, bet riskēt un doties pie nezināma meistara vai, vēl trakāk, saņemt pakalpojumu paša virtuvē vai friziera mājās, esot pilnīgs neprāts.
“Tas ir pakalpojuma kvalitāte, garantijas un drošība. Un drošība ir pats galvenais šajos apstākļos," uzsver Kačanovskis.
Taču apgrozījums ir krities, jo cilvēki kļuvuši piesardzīgāki.
Kačanovskis saka: “Mēs esam ļoti priecīgi par VID operatīvo darbību un spēju reaģēt. Esam saņēmuši tekošo nodokļu maksājuma pagarinājumu uz 3 gadiem. Un, ņemot vērā to, ka apgrozījums ir būtiski krities, šis te pagarinājums dod mums iespēju izmaksāt algas un norēķināties ar piegādātājiem. Un, pats būtiskākais, tas dod iespēju turpināt darbu un neuzsākt dīkstāvi.”
Salonos tagad pēc katra klienta dezinficē ne vien instrumentus, bet pat izlietni.
KONTEKSTS:
Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.
Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 14. aprīlim. Bet 7. aprīlī valdība lēma ārkārtējo situāciju pagarināt līdz 12. maijam. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.
Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tāpat valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk kā 2 miljardu eiro apmērā.