“Ir jāredz motivēts spriedums un motivēts blakuslēmums, tad var runāt par konkrētiem faktiem, bet tāda uzraudzība, kāda tika nodrošināta šajā kriminālprocesā, nav bijusi nevienā citā. Bija uzraugošo prokuroru grupa, regulāri notika apspriedes ar izmeklētājiem, ar izmeklētāju vadību, tika analizētas visas situācijas, tā ka es nevaru piekrist šim apgalvojumam, ka ir bijusi zemas kvalitātes uzraudzība. Bet, kamēr nav redzams pilns teksts, ir grūti kaut ko komentēt,” sacīja Kalnmeiers.
“Prokurori jau šodien ir pauduši savu attieksmi publiski, un viņi arī ir pārsteigti par šādu tiesas secinājumu, tā ka šobrīd ir grūti kaut ko konkrētāk pateikt. Un es domāju, zinot, kā darbs tika organizēts, viennozīmīgi tas tiks noprotestēts. Kāds būs rezultāts, to, protams, es nevaru prognozēt,” sacīja ģenerālprokurors.
Viņš atzina, ka par šo tiesas blakuslēmumu ir pārsteigts, “nav zināmi motīvi, kur ir saskatītas šīs nepilnības, paviršības, kļūdas, tad to var analizēt”.
KONTEKSTS:
Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa, pasludinot spriedumu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā, pieņēma blakuslēmumu par kriminālprocesa uzsākšanu par prokuroru nepienācīgu pienākumu pildīšanu. Tiesas blakuslēmums attiecas uz krimināllietas prokuroriem – Agri Skradaili, Kasparu Cakulu un Jekaterinu Kušakovu.
Tiesa viņu rīcībā konstatēja likumā noteikto pienākumu nepienācīgu pildīšanu, uzraugot pirmstiesas izmeklēšanu un uzturot valsts apsūdzību. Blakuslēmums nosūtīts Ģenerālprokuratūrai.
Prokurori uzskata, ka pirmstiesas izmeklēšanā no viņu puses izdarīts viss nepieciešamais. Viņi nesaskata prokuratūras atbildību par tiesvedības rezultātu. Prokurori noteikti prasīs tiesai pilno spriedumu un sola to pārsūdzēt.
Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa, pasludinot spriedumu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā, pieņēma arī blakuslēmumu par kriminālprocesa uzsākšanu pret darbiniekiem, kuri strādāja nu jau likvidētajā uzņēmumā “Vikom Industry”, kuram bija pasūtītas sabrukušā "Maxima" lielveikala metāla konstrukcijas.
Zolitūdes traģēdijas krimināllietā Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa par vainīgu atzina būvinženieri Ivaru Sergetu un astoņus lietā apsūdzētos attaisnoja.