Dombrovskis, paužot personīgo viedokli un balstoties publiski izskanējušajā informācijā, atzina, ka radusies situācija ir "ļoti liels sitiens pa jaunizveidotās partijas reputāciju, kas veidota, balstoties augstākajos uzvedības standartos".
"Uzskatu, ka šajā situācijā Sandim Ģirģenam vajadzētu izdarīt divas lietas. Pirmkārt, ja tiešām telefons nav ticis nodots Iekšlietu ministrijai, beidzot pildīt ministra pienākumus, viņam būtu jāatlīdzina valstij iespējamais zaudējums telefona vērtības apmērā. Otrais, kamēr tiesvedība nav beigusies ar rezultātu, kas noņemtu smagu aizdomu ēnu, viņam būtu jāaptur sava darbība kā partijas "Republika" līdzpriekšsēdētājam," pauda politiķis, uzsverot, ka tas nepieciešams, lai saglabātu biedru un atbalstītāju uzticību un aizsargātu partijas reputāciju.
Savukārt partijas valdes locekļi Pucens un Kaspars Ģirģens pauda atbalstu Sandim Ģirģenam. Pucens uzsvēra, ka bijušā iekšlietu ministra sekmīgā darba dēļ viņš tiek diskreditēts. Tā kā "Republika" cīnās pret sistēmu, šādu sitienu būšot vēl un vēl. Pucens uzskata, ka Sandis Ģirģens nedrīkst atkāpties. "Tas nebūs pareizs signāls sabiedrībai, kura viņam tic un cer, ka viņš spēs cīnīties ar korupciju, shēmotājiem, pretlikumīgām darbībām un arī valdības aroganci," sacīja Pucens. Savukārt no Dombrovska viņš sagaida komandas darbu.
Kaspars Ģirģens savukārt uzsvēra, ka tieši viņa brālis izveidoja ""republikāņu kustību", kura kļūst dienu no dienas spēcīgāka un arī ieņem arvien noteicošu "balsi" politiskajā partijā "Republika"."
"Mums ir skaidra identitāte un misija – vēlamies fundamentālas pārmaiņas valstī. Neslēpsim, ka tas nepatīk otram partijas līdzpriekšsēdētājam. Ir pat bijuši viņa un atsevišķu viņa cilvēku uzstādījumi, ka republikāņu kustība ir jālikvidē vai jāpiebremzē. Ja izdotos manu brāli noņemt no līdzpriekšsēdētāja amata, tad arī tiktu atrisinātas galvassāpes ar kustību un lielo iekšējo atbalstu Sandim, kā arī tiktu izjaukts līdzsvars valdē. Jau šobrīd daļa no partijas biedriem ir pauduši savu neapmierinātību atsevišķos mūsu kolēģu Saeimā Vjačeslava Dombrovska un Evijas Papules balsojumiem, kas īsti neatbilst "cīņai" pret sistēmu, piemēram, par kompensācijām ebreju kopienai, veselības ministra demisijas pieprasījumu u.tml.," norādīja Kaspars Ģirģens.
Līdzpriekšsēdētājs Sandis Ģirģens šonedēļ tikšoties ar partijas biedriem, lai uzklausītu viņu nostāju saistībā ar Dombrovska uzstādījumu. Paredzētas debates un iekšējs balsojums Sandim Ģirģenam par uzticēšanos viņam kā partijas "Republika" līdzpriekšsēdētājam.
Kā vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga", Ģirģenam pēc ministra amata pamešanas 2021. gada jūnijā bija jānodod lietas un arī par valsts naudu pirktais dienesta telefons – nepilnus 1000 eiro vērtais "Apple Iphone XR". Ministrs telefonu vēlējies paturēt sev. Iekšlietu ministrijas informācijas centrā, kas ir telefona īpašnieks, nav likumīga veida, kā darbinieki izsniegtās ierīces var paturēt privātai lietošanai. Centra priekšniece pēc ministra lūguma mēģinājusi jautājumu atrisināt, lai pēc papīriem telefons skaitītos iznīcināts.
Tiesā Informācijas centra darbinieki stāstījuši, ka no amata pienākumu pildīšanas atstādinātā Informācijas centra priekšniece Līga Lapiņa likusi nokārtot, lai telefons paliktu ministra īpašumā. Viņi pakļāvušies, jo baidījušies iebilst. Informācijas centrs izlēmis Ģirģena "Iphone" norakstīt kā sabojātu. Lai to nokārtotu, savu roku pielikuši vismaz četri darbinieki, un firma, kas, neredzot aparātu, sagatavoja izziņu, ka tālrunis ir tiktāl bojāts, ka vairs nav remontējams.
Telefons lietiskajiem pierādījumiem neesot pievienots, jo esot pazudis. Kad izmeklētāji lūguši Ģirģenam atdot ierīci, viņš paziņojis, ka tā, braucot ar motociklu, izkritusi no kabatas.
Ģirģens kriminālprocesu uzskata par safabricētu, lai atriebtos viņam un godīgajiem ierēdņiem par to, ka lauzis negodīgu iepirkumu tradīciju Informācijas centrā.