"Šobrīd Latvijā goda vietā ir uzvilkts karogs ar sarkanām līnijām. Pusmastā ir valsts, veselības sistēma un cilvēka maciņa biezums. Šobrīd cilvēki gaida apstiprinātu budžetu un [savas] algas. Viņiem apnikušas spēles. Valdība ir gatava. Viss ir nolikts uz paplātes. Īpaši uz paplātes nolikts Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP). Viņiem piedāvāti četri ministru portfeļi [tajās atbildības jomās], kur viņi var īstenot savas idejas," teica Gobzems.
"Vai tiešām karogs ar sarkanām līnijām ir būtiskāks nekā solījums vēlētājiem izpildīt programmu? Vai JKP ir bail uzņemties atbildību?" vaicāja Gobzems. "KPV LV" līderis uzsvēra, ka ir jāmācās būt nācijai, kas spējīga nolikt malā [sarkanās] līnijas un saukļus. "Valdību var torpedēt tikai JKP. Vēlos lūgt JKP līdz sestdienas vakara plkst.20.00 domāt un pārdomāt, vai [valdības piedāvājuma] torpedēšana ir pareizs un valstisks solis," sacīja Gobzems.
Viņš uzsvēra, ka JKP ir jāsaprot, ka piedāvātais valdības izkārtojums ir labākais iespējamais veids, kāds vien var būt. "Es tiešām neticu, ka JKP uzskata, ka viņiem to efektīvāk izdosies īstenot apvienības "Attīstībai/Par!" - Bordāna gāzēju un ideoloģisko pretinieku - vadītā valdībā. Ja JKP cer uz ārkārtas vēlēšanām, atliekot jautājumus par budžetu un algām, tad skaidrs, ka šīs valdības neizdošanās būs JKP lēmums. Ir saprotams, ka visiem partneriem iedots maksimums. Mēs esam atteikušies un samazinājuši savu ministru [skaitu], cenšoties palielināt savu sadarbības partneru iespējas saņemt portfeļus," norādīja Gobzems.
Vaicāts par attiecībām ar "Attīstībai/Par!", Gobzems norādīja ka šie partneri uzvedušies necienīgi. "[Arta] Pabrika publiskie paziņojumi par to, ka viņš zina, ka [Gobzemam] netiks dota pielaide... Nav iespējams, ka šāda informācija nonāk Pabrika rīcībā. Bordāna valdības torpedēšana. Lēmums bija skaidrs un neizbēgams. Vienkārši bija nogaidīšanas periods," teica "KPV LV" politiķis.
JKP turpina atbalstīt valdības veidošanas sarunas četru partiju formātā
JKP līderis Jānis Bordāns paziņojumā presei tikmēr norādīja, ka jau sākotnēji biedru sapulcē ticis stingri definēts - gadījumos, ja tas būs matemātiski iespējams, tiks atbalstīta jaunās koalīcijas izveide bez partiju "Saskaņa" un ZZS piedalīšanās. Pie šiem principiem partija ir stingri pieturējusies, paziņojumā uzsvēra Bordāns.
"''Jaunie konservatīvie'' uzskata, ka "Saskaņa" ir pretvalstisks spēks, kura darbība bieži vien notiek nevis Latvijas valsts un tās iedzīvotāju, bet gan citu valstu interesēs, savukārt ZZS ir politiskā partija, kas visspilgtāk raksturo līdzšinējo, duļķaino un nesaprotamo politikas vidi, kas kategoriski nav pieņemama mūsu partijas biedriem un arī vēlētājiem. ZZS visspilgtāk raksturo nepildītie budžeta solījumi medicīnas darbiniekiem, pēkšņi “aizmirstie” policisti un ugunsdzēsēji. ZZS valdīšanas laikā Latvija ir ieguvusi reputāciju kā netīrās naudas atmazgāšanas lielvalsts un Saeimas deputātus tauta uztver kā degvielas zagļus un kompensāciju izkrāpējus. ZZS politiku raksturo muļļāšanās un skandāli simtiem miljonu vērtos iepirkumos Satiksmes ministrijā, kā arī neizpildīti solījumi lauksaimniecības un vides aizsardzības jomā. Šādai politikai ir jāsaka skaidrs ''nē'', un esmu pārliecināts, ka mūsu pozīciju atbalstīs gan "KPV LV" deputāti, gan "KPV LV" vēlētāji, gan arī "KPV LV" izvirzītais Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems," pauda Bordāns.
JKP pauda atbalstu valdības veidošanas sarunām četru partiju formātā - "KPV LV", JKP, "Jaunā Vienotība" un Nacionālā apvienība - un apliecināja, ka šādā valdības modelī nepretendēs uz papildu ministru amatiem un atbalstītu ZZS iepriekš piedāvāto amatu pārdalīšanu citiem topošās koalīcijas partneriem.
KONTEKSTS:
Pēc valdības vadītāja amatam nominētā "KPV LV" politiķa Alda Gobzema paziņojuma par "Attīstībai/Par!" izslēgšanu no potenciālo valdības veidotāju loka sarunas par valdības veidošanu arvien turpina piecas partijas – "KPV LV", JKP, Nacionālā apvienība, ZZS un "Jaunā Vienotība".
"KPV LV" premjera amata kandidāts Gobzems 4. decembrī nāca klajā ar iespējamo valdības modeli. Potenciālie koalīcijas partneri gan nesteidza piekrist Gobzema piedāvātajam ministru portfeļu sadalījumam, bet dienu vēlāk ZZS paziņoja, ka piekrīt Gobzema piedāvātajam valdības modelim.
JKP ir vairākkārt norādījusi, ka nevēlas strādāt vienā valdībā ar ZZS.