Pati Grigule iepriekš Latvijas Televīzijai apgalvoja, ka viņas kampaņa izmaksājusi aptuveni 150 tūkstošus eiro. Ielūkojoties Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja mājas lapā, redzams, ka Grigules pārstāvēto Zaļo un Zemnieku savienību pirms vēlēšanām dāsni atbalstījuši vairāki sabiedrībā pazīstami uzņēmēji, tostarp bijušā „Parex bankas” vadītāja Valērija Kargina ģimene.
Saskaņā ar KNAB apkopoto informāciju Valērija Kargina dēls Rems Kargins īsi pirms vēlēšanām atvēlējis 6000 eiro, bet eksbaņķiera dzīves biedre Anna Barinova 4000 eiro. Tāpat šajā laikā partijai naudu ziedojuši citi sabiedrībā zināmi uzņēmēji
Viens no tiem - Valdis Kalnozols - Latvijas Televīzijai atzīst, ka 4000 eiro ziedojis tieši Grigules kampaņai.
„Grigules kundze ir mācījusies Rīgas otrajā vidusskolā kopā ar mani. Divas klases jaunāka bija. Es viņu labu laiku arī kā politiķi pazīstu - kopš 2004.gada, kad mēs kopā ne no vienas partijā, bet veicām kampaņu uz Jūrmalas domi,” skaidroja Kalnozols.
Savukārt uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš, kurš Grigules kampaņai ziedojis 15 tūkstošus eiro atzīst, ka viņam naudu kāda saviesīga pasākuma laikā priekšvēlēšanu reklāmai lūgusi pati Grigule.
„Ja viņa griezās pie manis, tad jau laikam ūdens smēlās mutē. Tā viņa izskatījās,” atceras Krūmiņš.
Krūmiņš arī atzīst, ka nav biežs naudas ziedotājs partijām, un arī pēc ziedotās naudas Grigules kampaņai neko daudz negaida.
„Man no Eiropas Savienības nekas nav vajadzīgs. Nu ja viņa varēs izsist... Viņa ir dāma, kā saka, ar pautiem. Ja četri miljardi Latvijai ir izdalīti, viņa uzstāsies, uzsitīs ar kulaku uz galda un kaut ko dabūs, nevis klusi sēdēs,” spriež Krūmiņš.
Politologs Ivars Ījabs atzīst, ka ar ziedojumiem partijām uzņēmēji šobrīd necenšas maksāt par viena vai otra lēmuma pieņemšanu, bet gan pērk labās attiecības, kuras vajadzības gadījumā steidz izmantot.
Lielākā daļa šo ziedojumu ir apdrošināšanas polises, ar kuriem tu nodrošini labas attiecības ar konkrēto politisko spēku. Konkrēts atbalsts uzņēmējdarbībā allaž nāk par labu. Tāpēc labi, ja tev ir kāds telefons pa kuru pazvanīt, ja tev ir kaut kādas problēma.
Vienlaikus gan Ijabs norāda - esošā sistēma, kad vēlētājs var brīvi koriģēt partiju sarakstus, neveicina partiju kā organizāciju stiprināšanos. Ja šo sistēmu atstās negrozītu, arī turpmāk būs vērojamas cīņas starp viena saraksta kandidātiem, nevis savstarpēja konkurence starp partiju ideoloģijām.