Latvijas Radio valdes sēdē ceturtdien, 30.jūlija, tika pabeigta „Latvijas Radio 5 – Pieci.lv” (Pieci.lv) direktora Kārļa Dagiļa un galvenās satura redaktores Annas Platpīres darbības un profesionālo kompetenču izvērtēšana.
Līdz ar izvērtējuma pabeigšanu, zaudējis spēku iepriekš pieņemtais lēmums par “Pieci.lv” programmas direktora Kārļa Dagiļa atstādināšanu no amata pienākumu veikšanas uz izvērtēšanas laiku.
Radio valde nolēma, ka Dagilim jāiepazīstina valde ar “Pieci.lv” tālākas attīstības stratēģiju, vadības kapacitātes un satura kvalitātes kontroles paaugstināšanas plānu.
Savukārt “Pieci.lv” galvenā mūzikas redaktora Toma Grēviņa darbības un profesionālo kompetenču izvērtēšana notiks pēc Grēviņa atgriešanās darbā pēc attaisnotas prombūtnes, informēja Latvijas Radio.
Dagilis lsm.lv pastāstīja, ka satura kvalitātes kontroles uzlabošanas plāns jau ir sagatavots, un tas nozīmēs “Pieci.lv” strukturālas izmaiņas. Viņš norādīja, ka “Pieci.lv” ir jauna struktūra un, veidojot kaut ko jaunu, var parādīties kļūdas, tāpēc turpmāk būs aktīvāk jāseko līdzi, lai tās nepieļautu.
Savukārt, komentējot tālākās attīstības stratēģiju, Dagilis norādīja, ka “Pieci.lv” stratēģija joprojām ir attīstīt radiostaciju FM viļņos un internetā un veidot arī video saturu, un iespējams, “te varētu būt runa par niansēm”.
Jau ziņots, ka Latvijas Radio valde iepriekš nolēma izvērtēt „Pieci.lv” programmas direktora Dagiļa darbību un uz šo izvērtēšanas laiku jūlija vidū atstādināja Dagili no pienākumu pildīšanas. Valde nolēma izvērtēt arī galvenā mūzikas redaktora un galvenā satura redaktora darbību.
Vēstīts arī, ka sabiedrībā un komercmedijos dažādu reakciju izraisīja Latvijas Radio 5 jeb “Pieci.lv” rubrika “Pieliec punktu”, kur tiešajā ēterā izskanēja rupjības. Saistībā ar atkārtoti pieļautām rupjībām radio tiešajā ēterā "Pieci.lv" jūnija vidū uz laiku pārtrauca sadarbību ar rubrikas “Pieliec punktu” vadītāju Mārtiņu Pavasari. Paskaidrojumus par šo rubriku pieprasījusi arī Nacionālā plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).
Saistībā ar radio ēterā izskanējušajām rupjībām sašutumu pauda vairāki Saeimas deputāti. Savukārt Latvijas Žurnālistu asociācija un NEPLP norādīja, ka Saeimas deputātu iesaistīšanās šajā situācijā raisa bažas par politiķu iejaukšanos sabiedriskā medija darbībā.