Ministrs atzina, ka piecām personām, kas tiks pārceltas darbā uz Ieslodzījumu vietu pārvaldi, ir laba juridiskā izglītība un liela pieredze valsts pārvaldē. Viņi strādās tiesu darba un normatīvo aktu analīzes nodaļās.
"Es redzu, ka viņiem būs jaunas iespējas attīstīt savas zināšanas un pilnveidot un dot savu ieguldījumu šaja jomā. Mums ir lieli darbi priekšā, mums ir jauns Sodu likums jāpieņem," teica ministrs.
Šīs piecas darba vietas tiks veidotas no jauna, kas prasīs papildu tēriņus. Visticamāk, šis papildu finansējums tiks meklēts līdzekļos neparedzētiem gadījumiem, pieļāva ministrs, gan neminot kopējo tam nepieciešamo summu.
Ministrs atzīmēja, ka šiem pieciem cilvēkiem saskaņā ar likumu ir jāsaglabā tāds pats algas līmenis, kāds bija iepriekšējā darba vietā. "Viņiem būs iespēja izvēlēties: piekrist piedāvājumam vai arī gluži pretēji - nepiekrist; ja atteiksies, tad viņiem ir iespēja darbu meklēt citur," teica tieslietu ministrs.
Pēc Rasnača domām, VID ir atradis labu risinājumu, veicot gan darbinieku iekšējo, gan ārējo rotāciju. Tam vajadzētu mazināt riskus, kas var rasties, ja cilvēks ilgstoši strādā vienā konkrētā vietā.
"Neraugoties uz to, ka ieslodzījuma vietu pārvaldes likumā mums ir atrunāta iespēja ieviest arī ierēdņu amatus, līdz šim mums šādi ierēdņa amati netika ieviesti," ideju komentē Ieslodzījumu vietu pārvaldes vadītāja Ilona Spure. "Nesaskatījām tādu lietderību. Šobrīd kontekstā ar šo ierēdņu rotāciju esam pārskatījuši iespēju, ja tā var teikt, audzēt kapacitāti mūsu tiesvedības jomā un ieviešam papildu piecus ierēdņu amatus," komentēja Spure.
Kad pēc publiskā paziņojuma par rotācijā iekļautajiem darbiniekiem ar dažiem no viņiem, precīzāk, ģenerāldirektores vietnieku noziedzības apkarošanas jomā Kasparu Čerņecki un arī vienu no tiem darbiniekiem, kuru plānots rotēt uz Ieslodzījuma vietu pārvaldi Jurģi Kijoneku, LTV "Panorāma" sazinājās pa telefonu, viņi kategoriski atteicās no komentāriem, norādot – pat, lai atbildētu, vai viņi plāno pieņemt jauno darba piedāvājumu, nepieciešams saskaņojums ar sabiedrisko attiecību daļu.
“Tā kā šobrīd pārcelšanas piedāvājumi minētajām amatpersonām atrodas sagatavošanas stadijā, vēl nav pamata komentāra sniegšanai," bija VID sabiedriskās nodaļas atbilde, arī ceturtdien, 6.maijā atsakot interviju.
Tajā pašā laikā Valsts ieņēmumu dienests atzīst – ar plānotajām pārcelšanām visas tai pakļautās amatpersonas ir iepazīstinātas. Viedokli par tām neviens no darbiniekiem vēl nav izteicis. Tas pirms pārcelšanas tiek izvērtēts, tomēr nav noteicošais, pieņemot lēmumu par rotāciju.
Jau ziņots, ka septiņi VID darbinieki tiks rotēti uz amatiem ārpus dienesta, bet kopumā iecerētās rotācijas dienestā skars 39 darbiniekus.
Latvijas Televīzija iepriekš ziņoja, ka vismaz četri no rotācijā iekļautajiem darbiniekiem ir tā sauktajā VID melnajā sarakstā, kur apkopoti darbinieki, pār kuriem krīt šaubu ēna. Viņi gan netiks pārvietoti VID iekšienē, bet uz Tieslietu ministrijas pārraudzībā esošo Ieslodzījumu vietu pārvaldi.
Kā otrdien atklāja tieslietu ministrs Rasnačs, vieta tur paredzēta arī ilggadējam VID darbiniekam Jurģim Kijonekam, kurš, kā vēstīja kolēģi no "De facto", skaidrā naudā uzkrājis vairāk nekā 87 000 eiro. Arī viņš par gaidāmo darba maiņu runāt nevēlējās. "Jūs ziniet, es strādāju pagaidām VID, un tur mums visa komunikācija notiek caur sabiedrisko attiecību daļu. (..) Es jums vēlreiz atkārtoju, visa komunikācija man diemžēl ir caur sabiedrisko attiecību daļu. Es, protams, labprāt gribētu komentēt, bet diemžēl. (..) Vēlreiz atkārtoju, visa komunikācija caur sabiedrisko attiecību daļa," pauda Kijoneks.