Notikumi, kas skar nacionālo aviosabiedrību "AirBaltic" un tās ilggadīgo vadītāju Vācijas pilsoni Bertoltu Fliku, savulaik medijos ieguva apzīmējumu ''sāga''. Tā aizsākās 2009.gadā, kad Flika kontrolēts uzņēmums "Baltijas aviācijas sistēmas" kļuva par lidsabiedrības akcionāru, nomainot skandināvu "SAS".
Naudu darījumam deva tolaik krievu oligarha Vladimira Antonova kontrolētā "Krājbanka". Drīz pēc īpašnieku maiņas "AirBaltic" sāka ziņot par sliktiem finanšu rādītājiem. Fliks rosināja Satiksmes ministrijai (SM) kā valsts daļu īpašniekam palielināt pamatkapitālu, lai stabilizētu uzņēmumu.
Valda Dombrovska vadītā valdība lēma, ka var palīdzēt, bet nevēlas vairs redzēt Fliku kā partneri. Pret viņu jau izmeklēšanu bija uzsācis KNAB. Medijos nopludinātos lietas materiālos tika atzīts, ka Fliks un par Latvijas oligarhiem dēvētie Andris Šķēle un Ainars Šlesers kopīgi strādā, lai lidsabiedrība nonāktu viņu īpašumā.
Fliks 2011.gadā jau vairs nebija sastopams Latvijā, norādot, ka bažījas par aizturēšanu. Uzņēmumu gan viņš vadīja un pat lika atcelt vairākus reisus, kad aviokompānijas akcionāru strīdi kļuva īpaši asi. Gada nogalē valdība pārņēma lidsabiedrību, faktiski uzpērkot tās parādus.
Fliks atkāpās no prezidenta amata, bet drīz kļūva zināms, ka viņš pretendē uz daudzu desmitu miljonu eiro kompensācijām par atņemto īpašumu.
Pret viņu divus gadus ilgst lieta saistībā ar reisu atcelšanu – par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.
Pērnā gada beigās Fliku Vācijā beidzot nopratināja un uzrādīja apsūdzību, bet šogad aprīlī prokuratūra šo lietu izbeigusi. Prokuratūras pārstāvji ''Panorāmai'' atteicās komentēt iemeslus. Savukārt KNAB Latvijas Televīzijai atzina, ka pret Fliku nekas nav beidzies, bet sīkākus paskaidrojumus arī nesniedza.
Respektīvi, sabiedrība, iespējams, nesagaidīs tālāku lietas virzību, līdzīgi kā tas noticis ar vēl vairākiem skaļiem uzvārdiem. Nedēļas garumā KNAB nesniedza nekādu skaidrojumus skaļajā Uģa Magones aizturēšanas lietā. Toties par sevi atgādināja viens no oligarhu lietā iesaistītajiem politiķiem – Ainārs Šlesers. Īpašā preses konferencē viņš paziņoja, ka, “skaļie” Krimināllikuma panti pazuduši un viņam noteikts aizdomās turētā statuss saistībā ar mazākiem iespējamiem pārkāpumiem. Šīs pašas lietas ietvaros izbeigts arī kriminālprocess pret Rīgas vicemēru Andri Ameriku par kukuļdošanas mēģinājumu. Pierādījumu trūkuma dēļ arī tā dēvētājā “Latvenergo amatpersonu lietā” bijušajam uzņēmuma prezidentam Kārlim Miķelsonam netika celta apsūdzība par kukuļņemšanu.