IZM paziņojumā medijiem norādīja, ka valdības lēmums neapstiprināt Muižnieku amatā vēl nemaz nav publicēts oficiālajā izdevumā un līdz ar to vēl nav stājies spēkā, līdz ar to “LU administrācijas darbībā nav nekādu izmaiņu”.
Taču otrdien pēc valdības lēmuma LU Administrācijas vadītājs Ansis Grantiņš informējis augstskolas personālu, ka augstskolā pārstāj darboties arī LU Senāts un Šķīrējtiesa, un pēc tam pats uzteicis darbu. Abi prorektori Ina Druviete un Valdis Segliņš nolēma izmantot savus neizņemtos atvaļinājumus līdz novembra sākumam.
Turklāt Grantiņš informējis, ka visi Senāta pieņemtie lēmumi kopš 25. maija ir spēkā neesoši, un tas nozīmē, ka četras fakultātes – Teoloģijas, Juridiskā, Vēstures un filozofijas, kā arī Humanitāro zinātņu fakultāte – ir palikušas bez dekāniem.
“Par daudzskaitlīgajiem lēmumiem saistībā ar izmaiņām personālsastāvā, kas šobrīd izskan publiskajā telpā, atbild katra amatpersona un joprojām līdzšinējais rektora pienākumu izpildītājs,” paziņojumā medijiem norādīja IZM.
Pēc valdības lēmuma “augstskolā ir sācies haoss kā pārvaldības, tā arī personālvadības un citās jomās”, uzskata IZM.
“Tas tikai apliecina, ka IZM konstatētie pārkāpumi rektora vēlēšanu procesā ir bijuši būtiski,” paziņojumā norādīja IZM.
LU otrdien, 27.augustā, arī paziņoja, ka vērsusies tiesā. IZM savukārt paziņojumā medijiem norādīja, ka valdības lēmumu par Muižnieka neapstiprināšanu Administratīvajā tiesā var apstrīdēt “pats Muižnieks, nevis LU kā publiski atvasināta persona”.
“Izglītības un zinātnes ministrija aicina ikvienu LU administrācijas darbinieku, amatpersonu, mācībspēku un studējošo šajā universitātei tik saspringtajā laikā ar atbildību izturēties pret pārmaiņu procesu, kuru šobrīd piedzīvo augstskola, un īpaši atbildīgi izturēties pret saviem pienākamiem, pirmajā vietā pozicionējot studentu, LU un valsts intereses,” norādīja IZM.
KONTEKSTS:
Valdība otrdien, 27.augustā, pēc garākām sarunām vienojās atbalstīt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto rīkojuma projektu – neapstiprināt Muižnieku LU rektora amatā. IZM uzskata, ka LU rektora vēlēšanās ir pārkāpta Augstskolu likumā un likumā "Par Latvijas Universitātes Satversmi" noteiktā LU rektora ievēlēšanas kārtība un noteikumi.
Līdz ar valdības lēmumu neapstiprināt Indriķi Muižnieku LU rektora amatā augstskola palikusi bez četriem dekāniem, darbu atstājis administrācijas vadītājs, abi prorektori devušies daudzu mēnešu atvaļinājumā, bet pats amatā neapstiprinātais Muižnieks sola tiesāties. Par LU rektora vietas izpildītāju valdība iecēla LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesoru un bijušo dekānu Gvido Straubi.