32 hektāru lielajā teritorijā pašlaik mīt seši dambrieži un 32 staltbrieži, kuri jau drīzumā dosies uz citu mājvietu. Lēmums ar oktobri slēgt briežu dārzu tika pieņemts, ņemot vērā vairākus faktorus. Viens no tiem, ka gadu laikā ir krasi augusi konkurence šai nozarē. Un, lai Ventspils briežu dārzs spētu arī turpmāk darboties, tajā nepieciešams būtisks finanšu ieguldījums infrastruktūras uzlabošanai.
"Trīspadsmit gadi ir pagājuši, un faktiski šis žogs, kas tajā laikā tika būvēts, viņš būtu jāatjauno. Tās ir diezgan ievērojamas investīcijas, kas būtu jāveic. Nākamais arī, protams, ka arī ganības būtu jāatjauno, un paši dzīvnieki - būtu jāveic viņu nomaiņa pret citiem. Faktiski būtu visi šie jāaizved un jāatved pavisam citas raudzes dzīvnieki vietā," stāstīja Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks.
Dzīvnieki uz Ventspils pilsētu ir atceļojuši no savvaļas, un apmeklētājiem tos visbiežāk izdevies sastapt tikai to barošanas laikā. Tie nav pieradināti un pie lielāka skatītāju pūļa visbiežāk slēpjas.
"Te var redzēt, kā tas dzīvnieks uzturas brīvā mežā, nevis, teiksim, tā kā nelielā, aizžogotā, saspiestā vidē, kaut kā līdzīgi kā kūtī. Te viņi jūtas brīvi, ļoti labi jūtas. Tā no paša sākuma ir bijusi tā filozofija, un man tik tiešām par to ir bijis prieks, ka tāda ir bijusi pieeja," sacīja Ventspils briežu dārza pārvaldnieka pienākumu izpildītājs Antons Pastars.
Briežu dārzs bija ne tikai kā tūrisma objekts, bet arī vieta, kur izglītot sabiedrību - skolēnus. Klases no dažādām skolām šeit ik gadu ieradās, lai nodotu dzīvniekiem savākto pārtiku - zīles, ābolus un citas dabas veltes.
"Man skumīgi, es kādus septiņus gadus šeit esmu strādājis, un man šeit patīk. Principā es skumstu, ka briežu dārzs taisās ciet, daudziem cilvēkiem šeit patīk, mums ir patstāvīgie klienti, kas ar bērniem nāk, un viņi jau ir izauguši. Viņi sākuši no mazotnes un tagad jau pieauguši, un vienalga atnāk pie mums," stāstīja dārza strādnieks Staņislavs Brauns.
Pašlaik ir tā saucamais bauru laiks, kad dzīvnieki vairojas. Pārvaldnieks norādīja, ka tas netraucēs ganāmpulku pārvešanai, jo līdz tam šis periods būs jau beidzies.
Daļa teritorijas, kurā dzīvnieki uzturas, pieder pašvaldībai, bet daļa ir "Latvijas Valsts mežu" īpašums, kur tiek plānota nomas līguma saistību pārtraukšana. Nākotnes vīzija, kas turpmāk atradīsies šajā pašvaldības piederošajā teritorijā, pagaidām nav zināma.